Forum

Sql 2008 deki bir t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2008 deki bir tablodaki verileri excel indir üstüne eklemeler yaptım tekrar sql e yükleyemiyorum

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@osebetci)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Sql 2008 deki bir tablodaki verileri excel üzerinden  indirdim verilerin üstünde değişiklikler yaptım yaptım tekrar sql e yükleyemiyorum. excelde (2010) buna izin vermiyor.sql de tablo üzerinde improt yok. linked server la excele bağlanırken aşağıdaki hatayı veriyor. bu işi yapmak için bir metot yardım bekliyorum.

Gönderildi : 25/04/2011 16:10

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

Hatayı eklememişsin hocam

Gönderildi : 25/04/2011 16:31

(@osebetci)
Active Member
Konu başlatıcı

Özür- Hata:

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------

The test connection to the linked server failed.

ADDITIONAL INFORMATION:

An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch. (Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo)

Cannot initialize the data source object of OLE DB provider "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0" for linked server "EXCEL".
OLE DB provider "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0" for linked server "EXCEL" returned message "Unspecified error". (Microsoft SQL Server, Error: 7303)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=10.00.1600&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=7303&LinkId=20476

BUTTONS:

OK

Gönderildi : 25/04/2011 16:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Excel'e veri yazarken ve excel'den veri okurken kullandığınız sorguları yazar mısınız?

SQL server servisini çalıştıran kullanıcının kullanıcı adı nedir?

Gönderildi : 26/04/2011 12:20

(@osebetci)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam

veri okurken excelin bağlatı özelliklerini kullanıyorum. yani kod kullanmıyorum.

sql kul adi niçin anlamdım

saygılar

Gönderildi : 26/04/2011 18:13

Paylaş: