Forum

Incorrect syntax ne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Incorrect syntax near '<'. hatası alıyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
14.7 K Görüntüleme
(@madviper)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba,

Çok fazla SQL bilgim olmadığı için tıkanıp kaldım malesef. Bir database var ona data eklemek istiyorum. Script table as-Insert to-new query yapıyorum..

INSERT INTO [spe_mag].[dbo].[Tk_18555_Users]
           ([name]
           ,[type]
           ,[insert_row_id]
           ,[check_select]
           ,[check_update]
           ,[check_insert]
           ,[channel_table]
           ,[username]
           ,[password]
           ,[access_ip]
           ,[insert_datetime])

VALUES
           (<name, nvarchar(100),>
           ,<type, tinyint,>
           ,<insert_row_id, int,>
           ,<check_select, bit,>
           ,<check_update, bit,>
           ,<check_insert, bit,>
           ,<channel_table, ntext,>
           ,<username, varchar(200),>
           ,<password, varchar(200),>
           ,<access_ip, ntext,>
           ,<insert_datetime, smalldatetime,>)
GO

yukarıdaki kodlar geliyor. Tam olarak ekleyeceğim bilgileri nasıl girmem lazım bunu örnek olarak sayarsak.

Birde Execute dediğimde aşağıdaki hatayı veriyor.

Msg 102, Level 15, State 1, Line 14
Incorrect syntax near '<'.

Bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/08/2010 21:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Burada hata almanızın tek nedeni sizin Values'dan sonra gelen değer alanı kısmında verileri girmemenizden kaynaklanıyor. Verileri girdiğiniz zaman bu hatayı almayacaksınız.

SQL server editörü size kolaylık olsun diye alanların adlarını ve bu alanların alabileceği değerleri listeliyor. Tüm alanların değerini girmek zorunda değilsiniz. Değerini girmediğiniz alanlarda varsayılan değerler o alanlara verilecektir.

Örnek: INSERT INTO Tk_18555_Users (name, username, password) VALUES ('MAD VİPER', 'madviper','123456')

Ya da tüm alanlara değer de verebilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak http://en.wikipedia.org/wiki/Insert_(SQL ) adresinden de detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 07/08/2010 01:15

(@madviper)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Mert bey cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sorunsuz şekilde ekleyip kullanıcı ile giriş yapabiliyorum. Yalnız sormak istediğim ufak bir şey daha var.

Login.aspx ile giriş yaptığımda main.aspx e yönlendiriyor buraya kadar doğru. Ama alt sayfalara ulaşmak istediğimde tıkladığımda main.aspx# şeklini alıyor ve alt sayfalara geçmiyor. Bunun içinde birşey tanımlamam mı gerekiyor ?

Gönderildi : 07/08/2010 04:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Mert bey cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sorunsuz şekilde ekleyip kullanıcı ile giriş yapabiliyorum. Yalnız sormak istediğim ufak bir şey daha var.

Login.aspx ile giriş yaptığımda main.aspx e yönlendiriyor buraya kadar doğru. Ama alt sayfalara ulaşmak istediğimde tıkladığımda main.aspx# şeklini alıyor ve alt sayfalara geçmiyor. Bunun içinde birşey tanımlamam mı gerekiyor ?

Tahminimce Visual Studio ile ilgili uygulama geliştiriyorsunuz. Buradaki tasarımda sorun yaşamışsınız. Eğer bu şekilde ise bu artık SQL sorunu olmaktan çıkmıştır. Konuyu yeni bir başlık olarak ilgili bölüme açarsanız daha hızlı yanıt alabileceğinize eminim.

Gönderildi : 07/08/2010 12:45

Paylaş: