Forum

Sql Yedek almıyor

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Yedek almıyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@EyupDal)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selam

Sistemime Firewall kurduktan sonra oldu ne olduysa´.çünkü  anabilgisayarın ip nosunu değişmek zorunda kaldım.Şu an sql herşey normal şekilde çalışıyor ancak sql server 2005 te planladıgım yedek  çalışmıyor. Yedek anacak manuel olarak alabiliyorum. Full backup alamıyorum hata veriyor Excute dedigimde 5 dk alması gerekn yedegi saatler geciyor yinde tık yok sizce sorun ne olabilir?

Gönderildi : 02/07/2009 12:56

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ilk sql i çalıştırıken  bilgisayarın kendi ismi ile baglanmadı ? ama server name yerine ana bilgisayarın ipini yazınca  bagladı baglanma  olayını bu şekil çözmüştüm.

Gönderildi : 02/07/2009 13:01

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

SQL Agent çalışır durumda mı? ilk sql i çalıştırıken  bilgisayarın kendi ismi ile baglanmadı ? ama
server name yerine ana bilgisayarın ipini yazınca  bagladı baglanma 
olayını bu şekil çözmüştüm.
Bu kısmı anlamadım? SQL Server nerede kurulu ki bilgisayarın ismi ile değilde server name yazınca bağlandı? Ek olarak server ın ip sini değiştirmeden gerekli işlemleri yapamadınız mı? Server IP değişikliği bir çok sorunlara sebep olabilir.

Gönderildi : 02/07/2009 13:16

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sql server ana bilgisayarda kurulu  ve ben bu işlerin hepsini ana bilgisayarda yapıyorum. yanlış anlmadın abi sql serverin oldugu bilgisayarda ismini yazıyorum baglanmıyor ama ip yazıyorum baglanıyor. Ayrıca Agent çalışıyor durumda .?

Gönderildi : 02/07/2009 13:21

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bence server ın IP sini eski konuma getirin yada Server üzerinde ki her şeyi yeni IP ye göre konfigüre edin.

Gönderildi : 02/07/2009 14:13

Paylaş: