Forum

watchguard xtm510 g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

watchguard xtm510 gelen email jpg , png siliyor.

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@aykutersoy)
Gönderiler: 208
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba,

xtm510 da spam mail policy aktif ettim sorunum şu , özellikle bankalardan gelen içeriğinde jpgi png dosya formatı olan emaillarda

direk içeriğini siliyor mail sadece yazı olarak geliyr. bu jpg veya png formatlarının silmemesini nasıl yaparız acil yardım bekliyorm. 

Gönderildi : 18/12/2012 19:21

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

spam filtrenizde gelen mailleri silme yerine quarantine server yapılandırıp karantinaya atmayı denediniz mi? karantinayı arada bir kontrol edip engellenen mesajlar hakkında bilgi edinebilir bunlara göre spam filtrenizi şekillendirebilirsiniz.

Gönderildi : 19/12/2012 04:26

(@aykutersoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

spam filtrenizde gelen mailleri silme yerine quarantine server yapılandırıp karantinaya atmayı denediniz mi? karantinayı arada bir kontrol edip engellenen mesajlar hakkında bilgi edinebilir bunlara göre spam filtrenizi şekillendirebilirsiniz.

hocam sorum şu  emaili karantinaya almıyor mailinin içeriğini silip öyle içeriye sokuyor. mesela deniz banktan mail gelmiş içeriğinde jpg resmi var o resimleri siliyor öyle geliyor email. 

Gönderildi : 19/12/2012 11:20

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

smtp proxy action tanımı üzerinde spamblocker ve attachment ayarlarını kontrol edin. burada karantinaya atma kısmını görebilrisiniz.

Gönderildi : 19/12/2012 14:15

(@aykutersoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

smtp proxy action tanımı üzerinde spamblocker ve attachment ayarlarını kontrol edin. burada karantinaya atma kısmını görebilrisiniz.

hocam karantinaya atmıyor direk emaili böyle içeri alıyor. yani banka emaillarında resim çıkmıyor.  

Gönderildi : 19/12/2012 14:18

(@yakuptaskent)
Gönderiler: 64
Trusted Member

Gönderildi : 19/12/2012 17:36

(@yakuptaskent)
Gönderiler: 64
Trusted Member

sıkıntınız gelen maillerde olduğu için pop-proxy üstünde proxy action kısmına girin resimdeki kısma ekleme istediğinizdosya uzantısını ve content type bilgisini verin problem kalmaz

Gönderildi : 19/12/2012 17:38

(@aykutersoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hotmailden emailin içerisinde resim olan jpg olan email atıyorum emailie gelmiyor. bu işlemi yaptım ama hala sorunum çözülmedi.

Gönderildi : 19/12/2012 18:49

(@erdalorsavas)
Gönderiler: 140
Estimable Member

hotmailden emailin içerisinde resim olan jpg olan email atıyorum emailie gelmiyor. bu işlemi yaptım ama hala sorunum çözülmedi.

Aykut Bey merhaba,

Efe Bey ve Yakup Bey size olası sorunları nereden çözebileceğinizi göstermişler. Bundan sonrası profesyonel desteğe girer. Bu konuda destek aldığınız firma ile görüşmek sizin adınıza daha yararlı olacaktır. Ayrıca naçizane düşüncem, WatchGuard hakkında yine destek aldığınız firmadan en azından giriş eğitimi talep etmenizdir.

İyi günler dilerim.

Selamlar. 

Gönderildi : 20/12/2012 11:20

Paylaş: