Forum

Microsoft Azure "Az...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Azure "Azure Active Directory Erişimi" Silinme Uyarı Maili

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
67 Görüntüleme
(@ismailcetin)
Gönderiler: 139
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, firmamızda Azure Active Directory Servisini hibrit yapıda kullanıyoruz. Bugün Microsoft Azure dan "Ayrıldığınız için üzgünüz: Verilerinizi nasıl kaydedeceğinizi öğrenin" konu başlıklı mail aldım. Active Directory Servisi adı "Microsoft Entra ID" olarak değiştiği için Azure portal üzerinden "Microsoft Entra ID" servisine girdiğimde ID numarası tutmuyor. Yanlışlıkla gelen bir mail midir? Kontrol ettiğimde ben bir sorun göremedim, kontrol edebileceğim başka yer var mıdır? Bu mail tedirgin etti açıkcası. Gelen mail görüntüsünü ve Azure üzerinde "Microsoft Entra ID" servisinde kayıtlı ID görüntüsünü paylaşıyorum. Microsoft a ayrıca soracağım.

azure mail
azure ID

Bu konu 1 hafta önce 2 defa ismail cetin tarafından düzenlendi

Gönderildi : 10/05/2024 14:21

Fatih Türkoğlu
(@fatihturkoglu)
Gönderiler: 8
Active Member

Selam,

Tenant EA anlaşmasıyla mı alındı acaba ? yani farklı bir grup şirketiniz var ise oraya gelmiş olabilir diye düşünüyorum ama bu konuyu en net şekilde teyit etmek için support'a case açıp biran önce sorun.

Birde Lisanları kontrol edin yenilenmemiş bir lisans olabilir mi ?

Gönderildi : 10/05/2024 18:13

(@ismailcetin)
Gönderiler: 139
Estimable Member
Konu başlatıcı

@fatihturkoglu aboneliğimiz Gold Partnerlik üzerinden geliyor. Lisans kullanımımızda sorun yok. 

Aşağıdaki yazışmada anladığım kadarıyla bu abonelik eskiden kullanılan bir abonelik ve bazı kişilere bu şekilde dönem dönem mail gelmiş. Ama bu içimi rahatlatır mı bilemedim. Azure kayıtaçmak için destek planımız yok, o yüzden soramadım durumu. Araştırmaya devam edeceğim. Ama dediğim gibi aşağıdaki yazışmada bu mailin anlamsız olduğu belirtilmiş, bu durumu yaşayan ve bilgisi olan varsa tabi çok makbule geçer

https://learn.microsoft.com/en-us/answers/questions/24134/access-to-azure-active-directory-subscription-my-r

Gönderildi : 13/05/2024 12:54

Paylaş: