Forum

SonicWall TZ 200 N ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SonicWall TZ 200 N Üzerinden Download Yavaşlama Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@AyhanYILDIZ)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba. Öncelikle yanlış yere konu açtıysam özür dilerim.

İş yerinde SonicWall TZ200 N Firewall cihazı kullanıyorum. Her hangi bir kural tanımlaması yapmadığım halde download işlemleri çok yavaşladı. Rapid Share üzreinden download işlemine başlıyorum. ilk etapta 50 kb/s ile indirmeye başlıyo. 1 kaç dakika sonra download işlemi sona eriyor. Genel anlamdada download işlemleri 50 kb/s nin üzerine çıkmıyor. Download işlemleri için cihaz üzerindne yapmam gereken herhangi bir konfügrasyon var mı ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim . Saygılarımla.

Gönderildi : 26/11/2009 14:07

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Ayhan Bey Merhaba,

Download probleminiz ile ilgili kontrol etmenizi isteyeceğim bir kaç nokta var. Öncelikle Network - Interface menüsünden WAN'a edit diyerek Advanced Tab'ına gelin.. Burada Bandwidth Management Enable olup olmadığını kontrol edin.. Burası Aktif değilse ... cihazı uzak erişime açarsanız ben kontrol edebilirim..

Teşekkürler,

İyi çalışmalar..

Mustafa Akçin

0212 454 60 00 / 1005

Gönderildi : 01/12/2009 11:59

(@AyhanYILDIZ)
Active Member
Konu başlatıcı

yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz kontrolü yaptım. Durum "Disable". Herhangi bir kısıtlama yok. Başka bir konfigrasyon öneriniz varsa paylaşırsanız çok seviniriz. Saygılarımla.

Gönderildi : 01/12/2009 16:48

(@mustafaakcin)
Reputable Member

Tekrar merhaba,

SonicWALL ilk kurulum aşamasında senin trafiğini yavaşlatacak default bir ayarı yoktur. Ancak bu problemin bir çok nedeni olabilir. IPS tarafında yanlış bir imzayı engellemek veya Content tarafında Download ile ilgili ayar yapmış olabilirsiniz. Bunuda Log'larda  görebilmeniz lazım. Bu download problemi indirmeye çalıştığınız karşı tarafın server'ından da kaynaklanıyor olabilir ?? Dilerseniz cihaz arayüzüne bağlanabileceğim erişim bilgilerini bana özelden yollarsanız kontrol edip size bilgi verebilirim..

Teşekkürler

İyi çalışmalar dilerim 

Gönderildi : 02/12/2009 11:35

(@AyhanYILDIZ)
Active Member
Konu başlatıcı

Mustafa bey yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sizi aradım ama yerinizde değildiniz sanırım. İş yerinizdeki başka bir arkadaş uzak bağlantı ile bazı ayarlar yaptı. Şimdilik sorunumuz çözüldü. Saygılarımla.

Gönderildi : 02/12/2009 15:01

(@mustafaakcin)
Reputable Member

Biz Teşekkür ederiz..Çözüldüğüne sevindim..

Kolay gelsin..

Gönderildi : 02/12/2009 21:32

(@KeremTASLIEL)
Gönderiler: 13
Active Member

Aynı sıkıntı bende de var Mustafa bey, çözümüyle ilgili burada bilgi yayınlarsanız sanırım birçok kişi faydalanacaktır.

Gönderildi : 29/11/2010 11:32

Paylaş: