Forum

sharepoint offline ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint offline kullanımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@velibaldan)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduğumu açıklama istiyorum. 

intranet portaldaki  kitaplık ve  belgelerin  network dışında kullanılabilmesi gerekiyor.Dosyaları bilgisayarına indirmesi çözüm olmuyor. Çünkü excel lerde  makrolar ve veri bağlantıları var. (örnk http://..../veri.xlsx)

(Veri bağlantılarından kasıt: excel  dosyalarını client üzerindeki office de açınca  veri sekmesinin altında, bağlantıları düzenle seçeneğinin altında yer alan bağlantılar). 

Ben Kitaplığımı offline olarak kullanabilirsem  network dışında da bağlantılar benim bilgisayarıma map lenmiş klasöre bakacağı düşüncesiyle  bu yönteme başvurdum.

sharepoint 2013 offline client availability    olarak aradığımda  ,

Get-SPSite -limit all | get-SPWeb -limit all | Foreach { $_.Title = $_.Title; $_.ExcludeFromOfflineClient=1; $_.Update() } çalıştırdım. 

sonrasında   site settings > search sekmesinde "Arama ve Çevrim Dışı kullanılabilirlik"  seçeneği açıldı.

Fakat  ne "Sync" çalışıyor nede herhangi bir yerde offline kullanma seçeneği geliyor.

Kitaplığa gelince çıkan "SYNC" eşitleme sırasında  1 kb lık dosyaya bile  "dosya boyutu çok büyük olduğunda Sync yapılamıyor.OneDrive İş yardım  menüsüne bakınız" diyor

Bu konuda fikri yada alternatif çözümü olan var mı? 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 04/12/2014 21:12

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Default ve doğru yapılandırmada böyle bir sorun çıkmaz. bir şeyler ile fazla oynanmış olabilir mi ? Onedirve business direkt offline çalışır yapısı ile aktif olur.

Gönderildi : 05/12/2014 01:28

Paylaş: