Forum

E-mail ım manager y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

E-mail ım manager yerine CEO ya gitti

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@sevketkaplan)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Formu oluşturan kişinin otomatik olarak manager ına mail gönderen bir wf yaptım.

Örneğin ben formu dolduruyorum benim manager ım Ali Active directoy de de manager olarak Ali görünüyor fakat

e-mail neden CEO ya organizasyon şemasının en tepesindeki isme gidiyor

Acaba User profile service te birşeyler mi ayarlamam gerekiyor

Gönderildi : 12/11/2014 14:18

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Sayın hocam bu durum ıkı seyden kaynaklanır eger bır manager a maıl gıdıyorsa ya sızın userprofıle duzgun senkronıze olmamıstır yada ad yapısında sıkıntı vardır burda sorun yok dıyorsunuz .

ıkıncısı ıse muhtemelen 2013 workflow olarak secım yapıyorsunuz 2010 wf olarak create edın ve loo yazıp enter a basın orda find manager of this user komutuna ıstınaden tekrar deneyınız.

Normalde bu tıpte sorunlar sıkca cıkmaz ama ıyı tarafından bakın CEO aşağıda bırseylerın yapıldıgından su anda haberdar 🙂

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 12/11/2014 14:31

(@sevketkaplan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Espirili yaklaşımınız için teşekkürler. 🙂

WF 2010 olarak hazırlamıştım.

Sayın hocam bu durum ıkı seyden kaynaklanır eger bır manager a maıl gıdıyorsa ya sızın userprofıle duzgun senkronıze olmamıstır yada ad yapısında sıkıntı vardır burda sorun yok dıyorsunuz .

ıkıncısı ıse muhtemelen 2013 workflow olarak secım yapıyorsunuz 2010 wf olarak create edın ve loo yazıp enter a basın orda find manager of this user komutuna ıstınaden tekrar deneyınız.

Normalde bu tıpte sorunlar sıkca cıkmaz ama ıyı tarafından bakın CEO aşağıda bırseylerın yapıldıgından su anda haberdar 🙂

Gönderildi : 12/11/2014 14:44

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Burada önemli olan find the list item alanında hangi alanları eşitlediğiniz kısmı. Yani kimin managerı sorusuna cevap oradan gelecek. Yoksa insiyatif alır seçerken 🙂

Gönderildi : 12/11/2014 14:51

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Serkan Hocamın dediği gibi eşleştirmeniz de önemli.  http://sureshpydi.blogspot.com.tr/2013/11/retrieve-user-manager-and-send-email-in.html makalesinden de yarıdım alabilirsiniz.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 12/11/2014 14:58

(@sevketkaplan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan Hocamın dediği gibi eşleştirmeniz de önemli.  http://sureshpydi.blogspot.com.tr/2013/11/retrieve-user-manager-and-send-email-in.html makalesinden de yarıdım alabilirsiniz.

Çok teşekkürler deneyip sonuçları yazarım

Gönderildi : 12/11/2014 15:01

(@sevketkaplan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Makaleye göre yaptım

Şimdide CFO ya gitti  🙂

CFO nun altında benim manager ım var bakalım günün sonunda manager a mail gönderebilecekmiyiz.

🙂

Gönderildi : 12/11/2014 19:29

Paylaş: