Forum

Website Arşivleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

Website Arşivleme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ben SharePoint altinda arsivlemeyi anlayamadim [:)] Arşiv : Websiteleri herhangi bir file servere Export etmek mi? Gerek duyuldugunda Import etmekmi yoksa 2. bir SQL Server alip websiteleri oraya tasimakmi? Birde Toollar var. onlarami yönelmek gerekir?

Problem şu: 1x SQL-Serverim var. Websitelerimi arsivlemek istiyorum. Gerek duyuldugunda hizlica geri dönüsüm saglamak istiyorum.

Hocam, Arşivlemeyi sizden bir ögrenebilirmiyim?

Tesekkür ederim. Saygilar

Gönderildi : 14/08/2013 15:23

(@YavuzKIVANC)
Gönderiler: 32
Eminent Member

Arşivleme ile yedekleme birbirinden farklı kavramlar.

Arşivleme daha ziyade güncel ile eski verilerin ayrıştırılması böylece kaynak ve performans sağlamak için yapılır.

Yedekleme(backup) ise belli bir zaman önceki veriyi geri dönebilmek için yapılır. Backup sharepoint tarafında alınabileceği gibi sql server tarafında da alınabilir. Yanlız hangi yöntem ile nelerin backuplanacağını bilmek lazım.

Eğer çok detay ile uğraşmak istemezseniz toolları araştırabilirsiniz.

Gönderildi : 14/08/2013 21:50

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhaba Sharepoint te siteleri arşivlemek kavramı yanlış olur yedeklemek diyebiliriz buna. Bunu yapmanın çok yolu var. İlgili ste içerisinden şablon olarak alabilirsin bu manuel bir işlem olur. Tool lar ile yaparsan belli periyodlara sokabilirsin.En üst düzey site şablon olarak alınamaz kendi site ayarlarından. Onu almak istersen, central admin içrisinde backup menüsünde yer alan site backup ile almalısın. Ancak o şekilde en üst düzey site dediğimiz sitenin de yedeğini alıp daha sonra bu yedekleri arşivleyebilirsin.

Aldığın bu şablonları istediğin gibi hızlıca geri döndürebilir hatta kopya olarak alt site şeklinde de oluşturabilirsin. Dikkat etmen gereken sitenin çalışacağı yerdeki versiyon ile aldığın şablona ait sharepointin versiyon olarak uyuşmalarıdır.

Bunun dışında wss_content db yi mutlaka periyodik olarak al. Ondanda hızlıca dönebilirsin.

Gönderildi : 15/08/2013 14:57

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member
Konu başlatıcı

aciklamalariniz ve bilgilendirdiginiz icin her ikinizede cok tesekkür ederim.

saygilar

Gönderildi : 03/09/2013 20:29

Paylaş: