Forum

Sharepoint Founduti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Foundution 2013 Excel elektronik tablo alma sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@NecdetSARI)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

1) Daha önce SPF 2010 kullanıyordum. SPF2013 kurdum. Ancak var olan bir excel tablosunu Elektronik tabloyu içeri aktar seçeneğinde "Beklenmeyen bir hata oluştu" uyarısı alıyorum. Excel tablomda adlandırılmış aralık var. Ayrıca siteyi tarayıcının güvenilen siteler bölümüne de ekledim. Ofis 2010 kurulu.  xls ve xlsx türlerini denedim. spf2010 da sorun yoktu.

2) Birde bazı sayfalarda şu resim geliyor.  Araştırdım template/images klasöründe spcommon.png sildim ama gitmedi. Karşılaşan varöı?

Teşekkürler

Gönderildi : 31/07/2013 15:11

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Herhangi bir branding denemesi yaptınız mı? resimdeki sorun cssler ile ilgili görünüyor. İlkine gelince mantık ve işlem aynı 2010 daki gibi. 2010 da adlandırılmış alanlarınızı aktarabildiniz mi ? Aktarım yaparken ham excel verisi ister çünkü bunun yerine sheet aktarmak yerine custom list açıp alanlarınızı  oluşturup veri görünümünde hızlı şekilde copy paste ile de atabilirsiniz.

Gönderildi : 01/08/2013 01:04

(@NecdetSARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet sorun büyük bir ihtimalle css çünkü görünüm değiştirmeden tema bölümünden site düzeni Beltown yerine B15 seçince bu hatayı veriyor. Ama çözemedim maalesef.

Excel tablosuna gelince özel liste oluşturabilirim, ama excel import etmek bazen gerekebiliyor. SPF 2010 da aktarıyordum sorun yoktu 2013 te sıkıntı çıkarıyor. O nu da çözemedim. Teşekkürler

Gönderildi : 02/08/2013 12:17

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Varsayılan CSS verilerine geri döndürün. Yoksa bu sorun devam edecektir. Veya yapmış olduğunuz düzenlemeyi hatırlarsanız geri alın.

Gönderildi : 15/08/2013 15:00

(@NecdetSARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu buldum ama çözemedim. 2013 için tükçe dil paketi kurmuştum. Dil paketi template değiştiriyor ve hata ondan kaynaklanıyor. İngilizceye tekrardan dönüş yaptığımda görünümle ilgili sorun kalmıyor.

Gönderildi : 27/08/2013 17:39

Paylaş: