Forum

Listeleme sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Listeleme sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@EnesArslan)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Döküman sorgulama projesi yapmaktayım. Sharepoint listemde aynı döküman birkaç defa revize olabilir ve eski durumları silinmeden aynı key numarası aynı kategori altında sadece revizyon sütununda count artmaktadır birde revizyon_tarih sütununda tarih tutulmaktadır. 

listemde aynı key numarasına sahip aynı kategori altında ve aynı isimde olan iki tane kaydım var. Aralarındaki tek fark birinde revizyon1 ve revizyon tarihi 01.01.2012 yazmakta diğerinde revizyon2 ve revizyon_tarihi 01.01.2013 yazmakta. Yeni bir infopath belge kitaplığı ile bu listeme bağlanarak kategorileri filtreleyerek veriyi çekiyorum fakat revizyon fieldına ilk kaydettiğim revizyon1 geliyor. Listedeki sırasına göremi diye düşündüm görünümden tarihe göre sıralatıp revizyon2 yi yukarı aldım ama nafile. Ben datayı çekerken kategori=kategori, key=key ve revizyon_tarihi<bugün() dediğimde mantıken bugünden küçük olan ilk kayıt yani revizyon2 nin gelmesi gerekmiyormu? Durumu bunlara eşit fakat tarihi en büyük olanı bana getir nasıl diyebilirim?

Gönderildi : 24/07/2013 17:21

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Listenin benzersiz ID si diğer bir değişle title alanı, revizyon Numarası mıdır? Sharepoint ' in kendi revizyon sistemini mi kullanıyorsun? her revizyon ayrı bir kayıt olarak Liste yada kitaplıkta mı saklanıyor yoksa Sharepoint sürümlerini mi kastediyorsun?

Gönderildi : 25/07/2013 06:42

(@EnesArslan)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sharepoint listesi olarak infopath tasarladım ve listeye kaydettim. tüm ID ve revizyon numaralarını ben veriyorum.

Kaynak Listem  

Sharepoint Form Kitaplığım 

Ayrıca Sharepoint in kendi revizyon sistemini burda kullanabilir miyim? 

Gönderildi : 25/07/2013 12:05

(@YavuzKIVANC)
Gönderiler: 32
Eminent Member

Data connection oluştururken vereceğin sıralama kriteri ile yapabilirsin.

Gönderildi : 29/07/2013 13:29

Paylaş: