Forum

İnfopath formunu V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnfopath formunu Visual Studio ile özelleştirme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
(@velibaldan)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ben sharepointdeki listemi infopath de özelleştirmek istedim. fakat  standart kurallar işime yaramıyor. bu yüzden İnfopath de boş form  oluşturup özelleştirmek istedim.

1.Sorum

infopath formuma attığım bir textboxa dinamik kodla bir değer yazdırmak istiyorum. fakat companentlere erişemiyorum. 

foreach (System.Collections.DictionaryEntry item in adsSearchResult.Properties)

{  ResultPropertyValueCollection abc = (ResultPropertyValueCollection)item.Value;

//AD den  degerleri alıyor

if (item.Key.ToString() == "physicaldeliveryofficename")

{

MessageBox.Show(abc[0].ToString());   //değerimi mbox a çekiyorum fakat buradan textboxa nasıl göndereceğimi bilmiyoruum

}

} 

2. sorum

SP de Form seçeneklerinde EditForm, DisplayForm, New Form Seçenekleri var.. ben infopath de bir form oluşturup publish ettiğimde   hepsine aynı formu  getiriyor. Fakat ben ayrı ayrı formları kullanmak istiyorum. Düzenle dediğimdede infopath yerine direk webpart olarak görüyor..

Yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler 

Gönderildi : 26/02/2013 15:02

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Infopath ile yapmak istediğinizi tam olarak yazın nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışalım.

Gönderildi : 26/02/2013 16:38

(@velibaldan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serkan Bey,

şirket içerisinde kullanılacak bir form yapmak istiyorum.mağazada kasadan para çıkınca kayıt açılıp banka dekontu gelince aynı kayıt kapatılacak

Adi  - AD den çekiyorum

Tarih -Crate date

Mağaza- Kullnıcının Active Directory de iş yerini bulan bir metod yazdım.LDAP bağlantısı kullnıyor

Tutar: 

Aktarım drumu:(Açılan menü)  "Dekont Bekliyor" yada  "aktarıldı" 

Dekont no :aktarıldı ise dekont no ,isteyecek..

Kullanıcı otomatik giriş yapacak Mağaza bilgisi, adı  vs otomatik gelecek tutar  ve "Dekont bekliyor" olarak seçip kaydedecek.Daha sonra  aynı kayıdı açıp aktarıldı olarak düzenleyip dekont no yu girecek..

(İnfopath formumdan page load  kısmına tıkladığımda vs2008 de açıyor..ve o kısımda metodumla mağaza ismini buluyorum fakat infopath formumdaki texte gönderemiyorum..)

Yapmak istediğim özetle bu..

Teşekkür  ederim 

Gönderildi : 26/02/2013 17:15

(@velibaldan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2.Sorum (ayrıntılı)

aktarım tamamlandığında  kaydı kapatmak için  liste üzeinden düzenle dediğinde formumdaki eski değerleirn değiştirilememesini sadece Aktarım durumu (Açılan menü)  ve  Dekont no (textbox)  kontrollerinin aktif olmasını istiyorum. bunun için  textbox ın özelliğinden salt okunur yapabiliyorum ama bu seferde yeni kayıt oluştururken de aynı formu kullandığından o bölümler pasif kalıyor..

bu sebepten EditForm ve NewFormu ayrı ayrı düzenlemem gerekiyor.ama yapamadım..

Gönderildi : 26/02/2013 17:26

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

"Mağaza- Kullnıcının Active Directory de iş yerini bulan bir metod yazdım.LDAP bağlantısı kullnıyor"

Öncelikle şuradan başlayalım. Bunu infopath de rahatlıkla yaparsınız. Bununla ilgili makaleler bölümünden user profile ve infopath için yazdığımız makaleyi gözden geçirin tektek gidelim. 

Gönderildi : 27/02/2013 22:11

Paylaş: