Farklı bir database...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı bir database deki kullanıcılar ile login olmak  

  RSS
Semih Allen
(@SemihAllen)
Üye

Merhabalar, uzun süredir takip ettiğim ve bana çok şey katan cozumpark.com'a daha yeni üye olabildim ve hemen bir soru ile meşgul etmek istedim 🙂

 

Elimde kullanıcı adı ve şifrelerinin tutulduğu MySql database üzerinde users tablosu var. Bu users tablosu içerisindeki kişilerin gene tablo içerisindeki kullanıcı adı ve şifreleri ile Sharepoint siteme login olmalarını istiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim? BCS düşündüm fakat içinden çıkamadım. FBA düşündüm fakar db yi gösteremedim. Farklı yollar olabilir umarım yardım bulabilirim. Şimdiden teşekkürler.

 

Not: Eğer daha önce bu tarz bir soru soruldu ise çok özür diliyorum fakat aradım ama bulamadım. 

Alıntı
Gönderildi : 01/11/2012 13:51
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Merhaba Semih bey Öncelikle aramıza hoşgeldiniz: ) Elinizdeki DB' yi MS SQL e aktarıp FBA üzerinden istediğinizi yapabilirsiniz. Bunun dışında bu dbyi (mysql) user db olarak kullanılması ile ilgili bir çalışmayla ben henüz karşılaşmadım. Karşılaşan varsa ve yazarsa bizde istifade ederiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2012 01:41
Semih Allen
(@SemihAllen)
Üye

Serkan Bey cevabınız için çok teşekkür ederim 🙂 fakat topoloji şu şekilde, farklı semtlerden uygulamalar aynı DB yi kullanıyor (mySql) ve kullanıcılar sürekli ekleniyor. Bu nedenle MsSql üzerine aktarmada sorun olur. Ancak bildiğim kadarı ile belli sürelerde DB ler senkronize edilebilir timer job ile fakat buda acil şifre değiştiğinde veya yeni bir kullanıcı eklendiğinde sharepoint'e yansıması zaman alır (timer job çalışana kadar). sanırım çıkmazdayım farklı alternatifler arayacağız artık. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2012 02:01
Emre BALCI
(@emrebalci)
Üye

fba ile aspnet membership tablolarının oluşması gerekiyor. Bunu sharepoint db sinde yapabilirsin. Sonrasında mysql ile linked yaparsan trigger ile çözebilirsin.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2012 12:41
Paylaş: