Forum

Görevler atanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Görevler atanınca ilgili kişiye mail atmak

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@ISMETiNCi)
Gönderiler: 47
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Listede görev oluşturuyorum.İlk oluşturduğumda onay durumu bekleyen diye geliyor.

Ben durumu bekleyense mail atmasın onaylanırsa ilgili kişiye mail atsın istoyurm bunu nasıl yapabilirim?

listede iş akıl ayarlarına baktım ama bulamadım.

Gönderildi : 31/10/2012 20:38

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Designer üzerinden ilgili görev listenize iş akışı oluşturacaksınız.İş akışınızda ilk olarak koşul ekleyip ilgili koşula durumu eşit değildir bekleyen ise şeklinde koşul ekleyeceksiniz.

Gönderildi : 31/10/2012 20:53

(@ISMETiNCi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey

Görev listesinde iş akışı oluşturma konusunu görsel olarak anlatan bir döküman veya ilgili makale var mı?

Gönderildi : 01/11/2012 01:25

(@keremgoktay)
Gönderiler: 114
Üye

Merhaba,

http://www.youtube.com/results?search_query=sharepoint+designer+workflow+2010&oq=sharepoint+designer+workflow+2010&gs_l=youtube.3..0.351.4061.0.4205.33.19.0.13.13.2.164.1461.11j8.19.0...0.0...1ac.1.gOv6bw2bD_U

Sharepoint designer ile istediğiniz gibi akışlar yaratabilirsiniz, biraz inceleyince mantığını kavrayacaksınız. 

ÇözümPark

Gönderildi : 01/11/2012 15:12

(@ISMETiNCi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar designerda

iş akışı oluşruruyorum ve bunu publishle listeye bağlıyorum listede iş akışları kısmında görünüyor fakat hiç bir şekilde çalışmıyor.

Devam eden iş akışları kısmında hep 0 gözüküyor.

Acaba designerde yaptığım iş akışının çalışıp çalışmadığını veya neden çalışmadığını anlama şansım var mı?

Veya neden çalışmıyor olabilir?

Gönderildi : 03/11/2012 14:41

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

İş akışının, nasıl çalışacağını seçtiniz mi ? Bunu yapmak için Designer da iş akışları kısmından ilgili iş akışınızı tıklayın ilk gelen ekranda sağ kısımda iş akışının çalışma biçimleri vardır 3 seçenek vardır. Manual çalıştırılması, yeni öğe oluşturulduğunda çalışması, herhangi bir değişiklikte çalışması. Bunların tikli olması gerekir.

Burada sorun yok ise, sistem hesabınızla yeni öğeoluşturuyorsunuzdur. Sistem hesabı iş akışını otomatik başlatamayan bir hesaptır. başka bir hesap ile test edin. Sistem hesabında test etmek isterseniz, ilgili görev öğenizin kulakçığına tıklayın, iş akışları sekmesine basın, yayınladığınız akışı göreceksiniz onu tıklayıp "başlat" diyerek manual çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 03/11/2012 16:00

(@ISMETiNCi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar

Sharepointte listeden yeni öğe ekliyorum eğer atananı seçersem mail gönderiyor ama daha sonra bu öğede ne değiştirirsem değiştiriyim tekrar mail atmıyor.

Yada yeni öğeyi eklediğimde atananı ilk olarak belirtmiyorum daha sonra öğe düzenlemeden düzeltiyorum yine mail atmıyor.

Kısacası öğeyi düzenledikten sonra hiçbir şekilde mail atmıyor sistem. 

Bu benim sistemiminden mi kaynaklanan bir hata yoksa sharepointten mi?

Gönderildi : 05/11/2012 12:55

(@ISMETiNCi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sistem mail atarken bilgiye istediğim kişiyi nasıl koyabilirim.

Gönderildi : 05/11/2012 12:58

Paylaş: