Forum

sharepointten acces...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepointten access excel üçlü senkronizasyonundaki refresh problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
603 Görüntüleme
(@MesutDONGUL)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

sharepointe access formu publish ederek bir sharepoint listesi oluşturuyorum, bir accesse bu sharepoint listesi linkiyorum. bu accesste linkli listeden data çekerek yeni queryler hazırlıyorum, bu queryler sonucu excel ortamında hazırladığım raporları sharepoint üzerinden publish ederek kullanıcıların kullanımına veriyorum. yapıyı anlattıktan sonra yaşadığım problemi açıklayayım: kullanıcı sharepointteki access formundaki datada değişikliği yapıyor (aslında bu bilgi raporun ihtiyaç duyduğu parametre, örneğin raporun çekilmek istendiği tarih gibi), daha sonra sharepoint üzerindeki excel de refresh yapılmak istendiğinde ilk seferde yapıyor, sonrasında yapmıyor, çok ilginç şekilde biraz bekliyorum, logon-logoff yapıyorum excel refresh ediyor, bazen bu şekilde kitlendiğinde hiçbirşey yapmadan bekliyorum, bir süre sonra durup duruken çalışıyor, anlam veremediğim bazen de çalışmıyor. bu accesste bahsettiğim linkli sharepoint listesini hiç kullanmayan bir queryi de excele çekmek istediğimde onda da aynı sorun oluyor, yani sanki sharepointteki formdan data değiştiğinde access kitleniyor, bir de bellirtmek istediğim, excelleri sharepoint üzerinden değil de yerelde refresh yapınca sorunsuz çalışıyor, ayrıca şunuda inceledim: bahsettiğim kitlenmeler olsa da gerçekte sharepoint üzerindeki form listelerde güncellemeyi yapıyor.

sorun için araştırma ve denemeler, option ayarları vs her türlü şeyi yaptım.

yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. bu arada bu yapıdaki temel amaç; kullanıcıdan parametre değişkenlerini alarak querylerde kullanmak, bunun için başka fikri olan varsa daha memnun olurum.

Gönderildi : 08/08/2012 21:20

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Yaptığınız işi süreç olarak yazın başka metod önerelim.

Gönderildi : 10/08/2012 03:05

Paylaş: