Forum

Arama Sonuç SA...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Arama Sonuç SAyfası Yavaş Geliyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@UgurKara)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Serkan Hocam merhaba,

Ana Sayfadaki arama butonundan her hangi birşey arattığımda bazen sonuç sayfaları çok geç geliyor. Yani 30 saniyeden fazla sürüyor. Fakat saysa geldikten sonraki aramalar çok daha hızlı geliyor. Sorun ne olabilir?

Gönderildi : 15/02/2012 14:04

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhaba. Bu aslında önbellek cacheleme ile ilgili bir durum. Şimdi siz eğer capraz sorgu önbelleğini default olarak bıraktıysanız sonuçların kontrolünü 60 saniye tutar. Daha sonrası için sorgu geldiğin de en güncel sonuçlar için ilk sorguda kontrolleri yapar ve getirir. Bu işlemde zaman alacağından ilk yapılan sorgu diğerlerinden .çok çok uzun sürer. Bunu değiştirmek isterseniz Site ayarlarınız dan Site koleksiyonu yönetimi altında yer alan "site koleksiyonu nesne ön belleği" ne girererek istediğiniz şekilde ayarlayın. Süreyi uzattığınızda sonuçların hızlanacağını ancak gelen verilerin güncelleğinin de değişeceğini unutmayın.

Gönderildi : 15/02/2012 16:40

(@UgurKara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler.

Test ortamında deneyeceğim. Dün akşam SP1 geçmiştim fakat bir sıkıntı olmuş sanırım.Arama yaptığımda her hangi bir sonuç getirmiyor. Sanki hiç bir tanımlama yapılmamış gibi. Elle Full Crawl yaptım fakat yine sonuç görmüyorum. Test ortamında full crawldan sonra ana sayfadan yapılan aramalarda sonuç geliyor diğer sitelerde yapılanlardan gelmiyor. 

Gönderildi : 15/02/2012 17:31

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

SP1 e geçtiyseniz http://www.cozumpark.com/forums/permalink/309706/309958/ShowThread.aspx#309958 linkinde yer alan hotfixleri de yükleyin.

Gönderildi : 15/02/2012 17:39

(@UgurKara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

Hotfix leri geçtim fakat halen arama yaptığımda sonuç göstermiyor.Fakat eşleşen kişi varsa sağ tarafta çıkıyor.Hotfixleri geçtikten sonra full crawl yaptım fakat sonuç değişmedi.

Gönderildi : 06/03/2012 14:03

Paylaş: