Forum

Sharepoint Hk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Hk...

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@CenkBora)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle selamlar;

Sitede forumda o kadar çok farklı şekilde tartışılmışki okudukça kafam karıştı. kendi ortamımızda LAN'da hizmet verecek bir portal oluşturmak ve bazı şirket içi bilgileri bir sayfa üzerinde yayınlamak ve kullanıcıların bazı dökümanlara ulaşmasını sağlamak istiyorum yanlız elimde işletim sistemi olarak windows 2003 Server ve Windows 2008 server var ve bunlar R2 değildir. Bu yapıda bir server'da çalışacak bir portal için sharepoint uygun olur diye düşündüm yanlız bu işletim sistemlerinde çalışacak ve lisanslama gerektirmeyen bir sharepoint sürümü varmıdır. Bazı arkadaşlar foundation'dan bahsetmiş ama bazı arkadaşlarda foundation'da da lisanslama gerekir vb.. bilgiler vermiş. Ben bahsettiğim server lisanslarım içinde hangi yolu izlemeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim,

Saygılarımla,

Gönderildi : 13/10/2011 16:15

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Server 2008 üzerine foundation kurabilirsin lisansa gerek yok 2008 için lisansın olması yeterli. Server 2003 üzerine ise sharepoint services 3.0 kurabilirsin yine ücretsizdir 2003 lisansın yeterlidir.

Gönderildi : 13/10/2011 16:45

(@aytacarslan)
Noble Member

buda sürümler arasındaki fark ile ilgili linkler

http://sharepoint.microsoft.com/tr-tr/buy/Pages/Editions-Comparison.aspx

Gönderildi : 13/10/2011 16:46

(@CenkBora)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle teşekkürler, 2008 için kurmaya denediğimde R2 olması yönünde bir hata aldım.. Bende 2008 üzerine 3.1 kurmaya çalışıyorum bu uygun olurmu bilmiyorum şu anda test ediyorum.

Gönderildi : 13/10/2011 17:23

(@CenkBora)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tekrardan teşekkürler sizin gönderdiğiniz ikinci link'te 2008 uygun gözüküyor ama ben mi acaba foundation 'ını yanlış yerden indirdim diye tereddüt ettim. Kurmaya çalıştığım server bu arada 2008 entpr. server

Gönderildi : 13/10/2011 17:26

(@aytacarslan)
Noble Member

bende standart 2008 var ent bile değil foundation 2010 indirip kurdum hata ekranını paylaşmanız mümkünse yardımcı olayım yada olabilenler çıkacaktır.

gereksinimler ile ilgili link

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc288751.aspx#section4

server 2008 r2 olmasada server 2008 e kurulabilir yazıyor bendede server 2008 standart üzerine kurulu r2 değil sql serverinizin r2 olmasını istiyor olabilir.

Gönderildi : 13/10/2011 17:30

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Öncelikle teşekkürler, 2008 için kurmaya denediğimde R2 olması yönünde bir hata aldım.. Bende 2008 üzerine 3.1 kurmaya çalışıyorum bu uygun olurmu bilmiyorum şu anda test ediyorum.

r2 şartı yok. Hatada service pack ve cumulative update ile ilgili ayrıntılar vardır. Yani yapmanız gereken 2008 sp yükseltip cumulative updateleri tamamlayıp  yükseltmenizdir.

SQL için ise cumulative updatelerinizi tamamlamalısınız.

Sharepoint 2010 Foundation kendisine özel bir lisans gerekliliği yoktur. Windows işletim sistemi ve sistemin cal lisansı zaten sizin sisteminiz ile alaklı konudur. Foundation ücretsiz bir üründür.Aşağıdaki, linkten cumulative update linklerini ve software gereksinimlerini görebilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc288751.aspx#section4

Gönderildi : 13/10/2011 17:57

(@CenkBora)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilgilieriniz için çok teşekkür ederim. Şu anda yeni olarak Sharepoint ile uğraşıyorum  3.0 üzerinde kurarak testlere başladım burada tam anlamıyırla ne gbi formlar ne gibi akışlar vbb. bir yapı oluşturabileceğimi inceleyerek diğer bir level 'e geçmeyi düşünüyorum takıldığım yerlerde derin bilgilerinizi esirgemezseniz çok sevinirim,

Saygılarımla

Cenk

Gönderildi : 15/10/2011 16:12

Paylaş: