Forum

sharepoint 2010 bac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint 2010 backuplamak geri dönüş

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba diyelimki bir klosurun içerinde 100 yakın word dosayası var sharepointte ve yannıslıkla sıldım ve 3 gun sonra farkına vardım

ben backup alırken tum yapıyı backup alıyorum

sıldım dosyayı nasıl gerı ata bılıyorum ve backuptan gerı donersem 3 gun onceye tum dosyalar degısmıs olur

sızce sadece o klosordekı word dosyasını nasıl gerı dondure bılırım  yapıla bılıyormu

Gönderildi : 05/09/2011 18:36

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Sharepoint üzerinde silinen dokümanlar öncelikle geri dönüşüm kutusuna gider. Default ayarlar ile oynamamışsanız sanırım 30gün geri dönüşüm kutusunda kalır.(app. management -> web applications-> ilgili app seçilip general settings den recycle bin ayarlarını kontrol edebilirsiniz). Belgeyi silen kişinin geri dönüşüm kutusundan silinen belge veya öğeler bu sefer adminin geri dönüşüm kutusuna gider bir sürede orada bekler. Yani dosyaları kurtarmak için yönteminiz backup yolları değil recycle bin yapılandırmanız olmalı.Sizin sharepoint backup aldığınızı düşünürsem( backup yöntemini söylememişssiniz) belgeleri oradan geri döndürmek default yöntemler ile  en iyi ihtimalle siteyi restore edip o belgeleri oradan almanız olabilir ki bu çok zamanınızı dikkatinizi alır ve işlemler sırasında iş kaybına neden olur.

Gönderildi : 05/09/2011 19:02

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Gönderildi : 06/09/2011 12:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Silinen siteyi nası geri alabiliriz

Gönderildi : 14/02/2012 17:54

(@Anonim)

Sharepoint 2010 ServicePack 1 kurulu, site silmeye çalıştığımda Specified method is not
supported.
diye hata alıyorum bunun yerine içeriği ve yapıyı yönet alanından siteyi sildim fakat geri dönüşüm kutusunda siteyi bulamıyorum siteyi nasıl geri alabilirim sp1 de siteler silinince geri dönüşüm kutusuna gidiyor diye okumuştum

Gönderildi : 15/02/2012 13:00

(@UgurKara)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Merhaba,

Evet öncelikle site restore işlemi Service Pack 1 ile gelen bir özellik. Bende test ortamında Service pack 1'i geçtiğimde aynı hatayı alıyordum fakat service pack işlemini doğru sıra ile yaptıktan sonra application makinesinden Conf. Wizard çalıştırman gerekiyor. Bu işlemi yaptınız mı? Bende live ortama geçmeden önce bir kaç kez test ortamında service pack 1 geçtim doğru sıra ile yapıldığında hata olmuyor.Site silindiğinde site koleksiyonunun altındaki geri dönüşüm kutusuna gider. Bu alanda sol menüde iki kısım vardır. Son kullanıcı geri dönüşüm kutusudan silindi nin altında görebilirsin.Bu arada dün akşam live ortama Service Pack 1 geçtim her hangi bir sıkıntı yok şimdilik. İnşallah'ta olmaz 🙂

Aşağıdaki gibi yaptım. Linki aşağıda.

http://sharepoint.microsoft.com/blog/Pages/BlogPost.aspx?pID=984

Install the service packs in the following order on every server in the farm.

1. Service Pack 1 for SharePoint Foundation 2010

2. Service Pack 1 for SharePoint Foundation 2010 Language Pack (if applicable)

3. Service Pack 1 for SharePoint Server 2010

4. Service Pack 1 for SharePoint Server 2010 Language Pack (if applicable)

The SharePoint 2010 Products Configuration Wizard or "psconfig –cmd upgrade –inplace b2b -wait” should be run once on every server in the farm following the final update installed.

The version of content databases will be 14.0.6029.1000 after successfully installation. For more in-depth guidance for the update process, we recommend reviewing the following articles. These articles provide a correct way to deploy updates and identify known issues (and resolutions).

Gönderildi : 15/02/2012 13:58

(@Anonim)

Conf. Wizard çalıştırmadım. siteyi İçeriği ve Yapıyı yönet adımından sildim site silindi fakat dediğiniz yerlerde site görünmüyor. veri tabanı güncellenmesi gerekiyor sanırım günceleme yapınca silinen site geridönüşüm kutusuna gelirmi yoksa yedekten siteyi bulmayamı çalışayım

Gönderildi : 15/02/2012 16:01

(@UgurKara)
Trusted Member

SP 1'i geçtiyseniz kesinlikle configuration wizardı çalıştırın. Büyük ihtimalle sorun zaten çözülmüş olacaktır. Ben ilk denememde aynı hatayı almıştım.

Gönderildi : 15/02/2012 16:33

(@serkankonak)
Noble Member

SP1 e geçtiyseniz öncelikle http://www.cozumpark.com/forums/thread/309706.aspx burada vermiş olduğum hotfixleri de indirip kurun 🙂

Gönderildi : 15/02/2012 16:43

(@Anonim)

bunları kurunca silinen siteleri bulabilecekmiyiz

Gönderildi : 15/02/2012 17:54

(@serkankonak)
Noble Member

Hayır bunlar sp1 kullandığınız için gerekli olan hotfixler. Sizin probleminize dönecek olursak, site koleksiyonu yönetimi altından geri dönüşüm kutusuna ulaşıyor olmanız gerekiyor. Burada yönetici ya da son kullanıcı geri dönüşüm kutusu sekmelerinin birinde sitenizin olması gerekiyor. Durumu kontrol edebilmek için aynı işlemi boş site oluşturup silip kontrol edebilir misiniz.

Gönderildi : 15/02/2012 18:38

(@Anonim)

benim ve site kolekiyonlarıgeri dönüşüm kutusunda da görünmüyor boş bir site oluşturup tekrar site içeriği ve yapısından sildim bu siteyide göremedim sp1 den sonra veritabanı güncellemesi yapmadım halen güncellenmemiş durumda

Gönderildi : 15/02/2012 18:55

(@UgurKara)
Trusted Member

merhaba,

config wizardi calistirirsan zaten o update eder senin yapacagin baska bir sey yok. Configuration wizardi calistir hata alirsan tekrar calistir durum duzelecektir. 

Gönderildi : 15/02/2012 23:20

(@Anonim)

Oşekilde geçiş yaptım. Geçişte sorun yok fakat sildiğim siteyi kurtataramdım İçeriği ve yapıyı yönet adımından silinen siteler geri alınmamıyor

Gönderildi : 29/02/2012 14:03

Paylaş: