Anasayfa » Forum

Sharepoint 2010 bir...
 
Bildirimler

Sharepoint 2010 birden fazla 10 adet TB cinsinden diski kullanımı ??  

  RSS
DROCTOPUS
(@DROCTOPUS)
Üye

Sharepoint 2010 birden fazla 10 adet TB cinsinden diski kullanımı yapmak istiyorum. Bu disklerde veri katalogu olacak şekilde yapılandırmayı nasıL yapabiLirim ? Ayrıca video formatı dosyaları geneLde tek dosya 4,7 GB olacak şekilde ayarlayabilir miyim ? NasıL ? Share point default olarak 2047 MB olarak destek veriyor.

Alıntı
Gönderildi : 30/05/2011 19:32
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Disk kısmı başka uzmanların konusu ama ona şöyle yapabilirsiniz, SAN NAS çözümleri ile db yi bu çözümlere bağlarsınız. Diskleri tek disk gibi kullanırsınız  bir çok diskiniz olur.

Genel kullanım amacınız Sharepoint 2010 mantığı ile çok ilintili değil.  İçerik veritabanı limiti 200 gb diye hatırlıyorum, bu boyuta gelince içerik veritabanı da bölünecek v.s. Yani sizi büyük sıkıntılar bekliyor. Bunun yerine dosyalarınızı dışarda file olarak tutup sharepoint ile search ettirip Sharepoint'in searchünden yararlanmanız şuan daha mantıklı gibi. Tabi sizbilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/05/2011 20:27
DROCTOPUS
(@DROCTOPUS)
Üye

göndermiş olduğunuz cevaba istinaden;


Yapmak istediğim olay bir file katalog oluşturmak.  fakat dediğim gibi file sayısı ve file size lar büyük. Sharepoint de search edecem fakat, örneğin Sharepoint de file upload olayı var bu tam olarak bir file upload mı? tam ise nereye upload ediyor, değiLse oLuşturacağım index iLeri de bozuLabiLir. Yani fiLe kataLog için çare ne oLAbiLir ? ( Multiuser olarak )

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 12:27
omer_said
(@omer_said)
Üye

Merhaba;

Ben daha önce file server üzerindeki eğitim dökümanları ve videoları görmeleri için bir klasör oluşturmuş ve bu klasörü SharePoint üzerinde görüntüleyerek sanki bir windows explorer'ı sharepoint içinde gösterir gibi yaparak çözüm bulmuştum.

Yaptığım işlemler söyledir...

- Add a Web Part

-  Media and Content

-  Page Viewer

- Open the tools pane

- Sağ tarafta açılan alanda Folder'ı tıklayıp  Link bölümüne paylaşımınızı yazabilirsiniz. \\file_server\paylasim

Appearance bölümünde yükseklik ve genişliğini belirleyebilirsiniz.

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 17:07
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Ömer Bey arkadaşımız dosyaları içeri almak istiyor sorun orada zaten. Yoksa media web part ile (2010 ile geldi) dışarıdaki bir dosya getirilir de. Yine bir sorununuz olacak . Codec ler yüzünden videolar içeride iken çalışmayacak. Media web part tüm uzantıları türleri desteklemez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 17:25
omer_said
(@omer_said)
Üye

Serkan Bey; dosyaların içeriye alınmasının sakıncalı olabileceğini belirttiğiniz için bir paylaşım alanından belirttiğim şekilde kullanıcılara erişim sağlayabileceğini izah etmeye çalıştım. Page Viewer olarak görüntülendiğinde her hangibir kullanıcı video çalıştırdığında lokalindeki codeklerde sorun yoksa video çalıştırabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 17:52
Paylaş: