Forum

Central admin kayip...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Central admin kayip SharePoint 2010

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@EnverSabit)
Gönderiler: 84
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben Microsoft Web app yukledim sorun cikti IIS hatasi onu duzeltim, sonra word view duzgun calismiyor, ondan sonra cikardim central admin ortada yok ama sitelerim calisiyor, Ya anlamadim.

Lutfen yardiminizi beklerim

loglar: http://rapidshare.com/files/456141609/log.txt

==

An exception of type Microsoft.SharePoint.PostSetupConfiguration.PostSetupConfigurationTaskException was thrown. Additional exception information: Failed to find assembly Microsoft.AnalysisServices.Sharepoint.Integration.EngineService, Microsoft.AnalysisServices.SharePoint.Integration, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=89845dcd8080cc91

==

Gönderildi : 06/04/2011 17:05

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu durumu sonunda cozdum,

1. PowerPivot cikardim,
  2. Sql den Reporting kaldirdim,
  3. MS Web app kaldirildi
  4. Sharepointi yeniden yukledim

Hersey yerine geldi bana iyi geldi , bilmem baska yol var mi?

olsa paylassiniz sevinirim, Ama cok komik bir olay di

Gönderildi : 06/04/2011 20:54

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

gecmis olsun, aslinda web apps yüklemenin basit bir uygulamasi var: 1. Office Web Apps yüklüyorsun, 2. Config Wizard calistiriyorsun, 3. Office Web App Feature aktif ediyorsun ve sonrasinda word powerpoint service leri calistiriyorsun.

Linkde detayli anlatiliyor: http://sharepointgeorge.com/2010/installing-office-web-apps-for-sharepoint-2010/

Gönderildi : 07/04/2011 14:07

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

BirArkadas,

integration service i Sharepoint 2010 kurulumunda kurmuşsunuz sistem güncel değil ise ( Cumilative Updateler alınmamışsa), baştan kurduğunuz da bu sıkıntıları verebiliyor. Aynı sorunu powerpivot for Sharepoint kurulumunda da yaşayabilirdiniz.Böyle bir durumda yapmanız gereken integration services ı kaldırıp web apps powerpivot gibi uygulamalar ile beraber kurulmasını sağlamalıdır. Yaptığımız işlemler zaten işlemi başa döndürmenizi sağlamış sorun çözülmüş.Geçmiş olsun.

Gönderildi : 07/04/2011 14:18

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

BirArkadas,

integration service i Sharepoint 2010 kurulumunda kurmuşsunuz sistem güncel değil ise ( Cumilative Updateler alınmamışsa), baştan kurduğunuz da bu sıkıntıları verebiliyor. Aynı sorunu powerpivot for Sharepoint kurulumunda da yaşayabilirdiniz.Böyle bir durumda yapmanız gereken integration services ı kaldırıp web apps powerpivot gibi uygulamalar ile beraber kurulmasını sağlamalıdır. Yaptığımız işlemler zaten işlemi başa döndürmenizi sağlamış sorun çözülmüş.Geçmiş olsun.

hocam integration service nedir peki ?

Gönderildi : 07/04/2011 16:47

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cok tessekkur ederim elinize saglik

Gönderildi : 07/04/2011 18:42

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Abi cok tessekkur ederim![:$]

Gönderildi : 07/04/2011 18:43

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

BirArkadas,

Intergration server. Farklı veritabanlarından veya databaselerden birbirine data aktarımını sağlayan SQL in içersinde gelen bir uygulama.  

Gönderildi : 08/04/2011 12:46

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

BirArkadas,

Intergration server. Farklı veritabanlarından veya databaselerden birbirine data aktarımını sağlayan SQL in içersinde gelen bir uygulama.  

aciklama icin tesekkür ederim.

Gönderildi : 08/04/2011 17:44

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

BirArkadas,

O zaman SQL 2008 kururken  integration service i yuklemiyip onu PowerPivot ve MS Web App kurdugumuzda, SQL e integration service i ekleyip ondan sonra PowerPivot ve MS Web App yuklemek en sagol mi oluyor. Anladigim dogrumu Abi.!!?

Gönderildi : 08/04/2011 19:12

(@EnverSabit)
Estimable Member
Konu başlatıcı

gecmis olsun, aslinda web apps yüklemenin basit bir uygulamasi var: 1. Office Web Apps yüklüyorsun, 2. Config Wizard calistiriyorsun, 3. Office Web App Feature aktif ediyorsun ve sonrasinda word powerpoint service leri calistiriyorsun.

Linkde detayli anlatiliyor: http://sharepointgeorge.com/2010/installing-office-web-apps-for-sharepoint-2010/

Bu hatayi eskiden veriyordu simdi Integration service deactive ama gine ayni hatayi veriyor ne yapacam bu MS web app bas agrisi ya, bu linki takip ettim ama gine hata veriyor.

Error Resmi:

Hatta:Word Web App cannot open this document for viewing because of an
unexpected error. To view this document, open it in Microsoft Word.

Gönderildi : 08/04/2011 21:32

Paylaş: