Forum

sharepoint 2007 ver...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint 2007 veritabanı

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhabalar;

sharepoint 2007 ve sql server aynı sunucuda  ve yer kalmadığı için  veritabanını ayırmak istiyorum

bunun için hangi adımları gerçekleştirmem gerekiyor. veritabanında tum tabloları detach ettim.

teşekkurler

Gönderildi : 26/02/2011 01:16

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

wss content veritabanı sizin bilgilerinizin olduğu veritabanıdır .yer kaplayan da bu veritabanıdır . Bu veritabanını bir başka SQL sunucusuna taşıyıp Central Administration ' da web application içerik veritabanından ilgili veritabanının yolunu değiştirin.

Gönderildi : 27/02/2011 04:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

wss content veritabanı sizin bilgilerinizin olduğu veritabanıdır .yer kaplayan da bu veritabanıdır . Bu veritabanını bir başka SQL sunucusuna taşıyıp Central Administration ' da web application içerik veritabanından ilgili veritabanının yolunu değiştirin.

Central Administrator kısmını biraz detaylı anlatabilirmisniz,  web application da veritabanı ile ilgili bir yer bulamadım.

teşekkurler

Gönderildi : 09/03/2011 17:13

(@serkankonak)
Noble Member

Screen Shot alabileceğim 2007 elimde olmadığı için http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc262792%28office.12%29.aspx    burada anlatıldığı gibi content dbyi başka bir SQL sunucusuna taşıyabilirsiniz. Anlatım hem wizardlar ile hem de stsadm komutları ile nasıl taşınabileceğini 2 yol ile anlatmaktadır. Bu işlemleri yaparken dikkatli olmalı mutlaka yedek almalı ve işlemlerden emin değilseniz profesyonel destek istemenizi öneririm.

Gönderildi : 09/03/2011 17:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Screen Shot alabileceğim 2007 elimde olmadığı için http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc262792%28office.12%29.aspx    burada anlatıldığı gibi content dbyi başka bir SQL sunucusuna taşıyabilirsiniz. Anlatım hem wizardlar ile hem de stsadm komutları ile nasıl taşınabileceğini 2 yol ile anlatmaktadır. Bu işlemleri yaparken dikkatli olmalı mutlaka yedek almalı ve işlemlerden emin değilseniz profesyonel destek istemenizi öneririm.

content db boyutu 60 gb civarında bu sıkıntı yaratırmı,

teşekkurler

Gönderildi : 09/03/2011 18:39

(@serkankonak)
Noble Member

Ben 40 ve 50 gb olmak üzere 2 farklı content db de yükseltme ve taşıma işlemi yaptım.Tek sorun backup ve taşıma işleminde biraz sabırlı olmak gerekiyor veri büyüklüğünden ötürü beklemek uzun sürüyor o kadar 🙂

Gönderildi : 09/03/2011 18:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sharepoint 2007 veritabanını bir başka sunucuya aktardım, central administrator content database bölumunda add deyip yolunu gösterdim ve hatta diğer veritabanında content databasenin ismini değiştirdim ve sunucu ve veritabanını yazdım fakat işlemi gerçekleştrimeden error alıyorum neden olabilir

teşekkurler

Gönderildi : 11/03/2011 13:28

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Hata tam nedir?

Birde bu tarz konularda bu şekilde çözüm bulmak zordur. Riskli işlemlerdir. Profesyonel destek almanızda fayda var? 

Gönderildi : 14/03/2011 15:27

Paylaş: