Forum

SharePoint Services...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint Services 3.0 giriş sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@a-kadirsivri)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SharePoint Services 3.0 kurdum ayarlarını çözümparkın makalelerinden yaralanarak yaptım.
firma içinde kullandığım bütün mail adreslerini listelerden kişiler listesi yaparak ekledim. bunu Outlloka bağladığımda makinalar domaine dahil olduğu halde kullanıcı adı ve şifre istiyor.

anonim girişi aktif ettim yine şifre istiyor. Domaindeki SharePoint Services 3.0'da yaptığım siteye ulaşmak istediklerinde doman kullanıcısı ile oturum açsın istiyorum. "domain users" grubunu ekledim, forumlara bakarak "NT AUTHORITY\authenticated users" bunuda ekledim yine olmadı yeni olmadı.

Yapmak istedğim firma içinde kullandığımız ortak yayınları, ortak takvim, ortak görevler, ortak adres defteri gibi burada yayınlayıp outlok üzerinden takip etmek istiyoruz. 

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Gönderildi : 26/01/2011 12:51

(@a-kadirsivri)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sanırım kimse yardımcı olmayacak [:S]

Gönderildi : 26/01/2011 15:23

(@humam)
Gönderiler: 72
Estimable Member

eğer ip üzerinden ulaşıyorsanız boyle bir sıkıntı veriyor. ama url de isim üzerinden ulaşırsanız boyle bir hata vermemesi lazım.

Gönderildi : 26/01/2011 15:28

(@a-kadirsivri)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim, url ye isim yazarak girinde sorun çıkarmıyor.
dört lokasyon var hepsinde ayrı domain server kurulu diğer lokasyonlarda aynı şekilde girebilmesi için domainleri birleştirmeliyim mi?

Gönderildi : 26/01/2011 15:55

(@humam)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Hepsini ayrı ayrı isim verebilirsiniz.

Gönderildi : 26/01/2011 16:12

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Hocam ben şöyle bir sorun yaşıyorum normal olarak wss kurdum ve kullanıcı tanımlamarını yaptım default gelen siteye doamin üyesi herkes şifre girmeden erşiebiliyor,sonrasında yeni bir site oluşturum tanımlamalarda www.lab.com girdim ve dns üzerinde lab.com adında bir zone oluşturup host A kaydı oluturdum ISS üzerinde header tanımlamasını yaptım ve ie de www.lab.com girince bende kullanıcı ve şifre istiyor kullanıcı adı ve şifreyi girince erişiyorum neden şifre istiyor,şifresiz nasıl erişebilirim.

Gönderildi : 12/11/2011 23:51

Paylaş: