Forum

Sharepoint2007 Sunu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint2007 Sunucudaki hizmetler

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Office SharePoint Server Arama ve Windows SharePoint Services Arama

Bu  iki servisi bir türlü çalışmışmadı  

şu hatayı aldım office share pointi çalıştırmak istediğim de 

Kullanıcı arabiriminde işlenmeyen bir özel durum oluştu.Özel Durum Bilgileri: OSearch (administrator) 

Windows Sherepointte ise SPSearch (administrator) bu hatayı alıyorum 

Gönderildi : 12/07/2010 17:25

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

muhtemel hata , kullanıcı search servisini başlatma yetkisinde değil.Eğer central admin local admin kullanıcısı ile açık ise Domain administrator ile (Domainadınız\Administrator) açıp tekrar start ediniz.

Buna rağmen çalışmadıysa services.msc gidip sharepoint search servisinin özelliklerine girip log on ayarlarını Admin kullanıcı olarak değiştirin.

servisin log onunda DOMAINADI\Administrator var ise o zaman sadece administrator olarak ayarlayın.(local admin)

Gönderildi : 12/07/2010 17:35

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sharepoint2007  winserver2008 üzerine kurulu workgroup olarak. hizmetlerde sharepoint search servisi çalıştırıyorum tekrar sharepoint yönetim ekranından  hizmetleri başlat dediğimde servis kendiliğinden hizmetler bölümünden durmuş olarak görünüyor.

Gönderildi : 14/07/2010 14:13

(@serkankonak)
Noble Member

Sharepoint SSP servis hesabı servise kendini müdahele eder siz başlatırken local adminyetkisi ile başlatırsınız daha sonra o hesap olarak ne ekli ise ki tahminim local service yada network service ile deniyor yeniden başlatmaya kalkar ve çalışan servisi de durdurur.Sharepoint yönetim hesabınızın ne olduğunu kontrol edebilirmisiniz.

Gönderildi : 14/07/2010 20:20

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

local admin yetkisine sahip

Gönderildi : 15/07/2010 12:12

(@serkankonak)
Noble Member

Çalışan bir sistemde SSP , Search services  ve Arama Hizmeti Hesabı ekran görüntülerini koyuyorum bir kontrol edebilirmisiniz.

Önemli: SSP Hizmeti kimliğinde yazan hesab ne ise IIS de application pool da central admin pool ve office server app pool  un idendity hesabları aynı olmalı.

Gönderildi : 15/07/2010 12:29

(@miracatmis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam çok teşekkürler sorun sayenizde çözüldü problem kullanıcı adının önünde pc adını koymamammış

pcadı\administrator türünden olacakmış. 

Gönderildi : 15/07/2010 13:28

(@serkankonak)
Noble Member

Miraç Bey , çok sevindim kullanıcı adından olduğuna emindim de bir çok yerde kullanıcı adı var hangisinden veya neresinden diye direk bulmak zordu.Geçmiş olsun.

Gönderildi : 15/07/2010 15:49

Paylaş: