Forum

Çalıştırdığım ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çalıştırdığım uygulamanın dosyaları nerde ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@humam)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

mrb arkdaşlar sharepointe yeni yeni başlıyorum. ama bir an önce de herşeyini öğrenmem gerekir.

3 sorum olacak cevaplarsanız sevinirim

ben sharepoint dizaynerı bugun indirip kurdum. 2007 yi. yalnız servera kurmadım. locala kurdum. ordan serverdaki dosyalara erişmek istiyorum fakat yapamadım. ayrıca serverdaki website ve dosyaları hangi dizin içine atıyor. aradım bir türlü bulamadım ya 🙂 tek tek ttüm klasorler de baktım ama yok hiçbir yerde ?

1-kendi pc me kurulu olan dizayner ile VMware de sunucuya bağlanıabilir miyim? bağlanabilirsem nasıl ? denedim yapamadım?

2-Vmware deki çalıştırdığım sharepoint arayüzü/web sitesi nerede bulunuyor. dosyalar nerde ? o dosyaları nasıl görebilirim.

3- dizayner ı Vmware mı kurmak mantıklı yoksa kendi pc me mi kurmak mantıklı ?

Gönderildi : 09/06/2010 21:13

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok mu cevap vermek isteyen. çok mu basit bir soru oldu  🙁

Gönderildi : 10/06/2010 19:06

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

1. Evet bağlanabilirsin. Portala kendi makinenizden ulaştığınız link ile sharepoint designerdan açabilirsiniz.
2. Hepsi kurulu olan makinede inetpub altındadır. Siz müdahale etmeyin.
3. Dizaynırı istediğiniz yere kurabilirsiniz. Sorun çıkmaz.

Gönderildi : 10/06/2010 19:56

(@humam)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Emre Bey.

söylediğiniz yere baktım. fakat hiçbir aspx sayfasını veya masterpage göremedim sanırım. ve bugun dizaynerdan bağlanıp dosyalarımı gördüm. yani üzerinde çalışştığım sitenin dosyalarını images styles masterpage gibi sayfalarımı gördüm nihayet 🙂 ve anladığım kadarıyla dizaynerde yaptığımız değişiklikler inetpub altındaki wss iççine publish ediliyor.

Gönderildi : 11/06/2010 13:04

Paylaş: