Forum

SharePoint Kurmak a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint Kurmak ama hangi server'a

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocalarım merhaba bir domain yapısında bir sunucuda ad+dns,diğer sunucuda isa+dhcp ,wss kurmak istiyorum bunu ayrı bir sunucuyamı kurmak daha mantıklı yoksa bu iki sunucudan hangisine yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 05/03/2010 06:06

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Normalde Microsoft der ki: Her servisin ve uygulamanın ayrı sunuculara kurulması gerekmektedir. Ama biz o kadar zengin olmadığımızdan bazen bazı servisleri aynı sunuculara kurarız. Burada şahsi fikrim, DC görevi yapan AD+DNS kurulu makina bana mantıklı geliyor. Çünkü zaten diğerinde ISA olacağından kurallar kendisi vb. derken. Bir iş yükü altına girecek. Şahsi fikrim DC'den yana. Ama yinede hocalarımızı da dinlemekte yarar var. Saygılar.

Gönderildi : 05/03/2010 11:05

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam şöyle olurmu DC ( AD+DNS+Sharepoint),Member Svr (ISA+DHCP)

Gönderildi : 05/03/2010 17:30

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Hocam şöyle olurmu DC ( AD+DNS+Sharepoint),Member Svr (ISA+DHCP)

Benim mantığıma uyan da sizin söylediğiniz gibi. Ama sizde lisans varsa ayrı bir makinaya da kurabilirsiniz. Saygılar.

Gönderildi : 05/03/2010 17:33

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim iyi günler.

Gönderildi : 05/03/2010 17:40

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Rica ederim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/03/2010 23:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hocalarım merhaba bir domain yapısında bir sunucuda ad+dns,diğer sunucuda isa+dhcp ,wss kurmak istiyorum bunu ayrı bir sunucuyamı kurmak daha mantıklı yoksa bu iki sunucudan hangisine yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum fantazi yapmak istersin belki; tüm servisler ve uygulamaların hepsi tek sistemde de olabilir [ 😀 ] ama isaya derdini iyi anlatman gerekir tabi.

Gönderildi : 06/03/2010 01:52

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Dostum fantazi yapmak istersin belki; tüm servisler ve uygulamaların hepsi tek sistemde de olabilir [ 😀 ] ama isaya derdini iyi anlatman gerekir tabi.

Aynen katılıyorum. Ama lisans varken fanteziye gerek yok. =)

Gönderildi : 06/03/2010 02:03

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocalarım teşekkür ederim member server'a kuruyorum.

Gönderildi : 06/03/2010 02:36

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Başarılar, aksiyonları merakla bekliyoruz. =)

Saygılar...

Gönderildi : 06/03/2010 12:56

Paylaş: