Forum

Sharepoint User Ale...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint User Alerts'de Bilinmeyen Hata.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@GurkanAslan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sharepoint'de bir problem yaşıyorum. İlk aşamada yeni açılmış olan bir site'ın "Site Settings" kısmına geldiğimizde açılan sayfada "User Alerts" seçeneğini seçtiğimizde "Unknown Error" hatası alıyordum. Sorunun template'den kaynaklandığını düşünerek, yeni oluşturulan bu site'ın farklı bir template kullanılarak yeniden oluşturulmayı denedim. Fakat bu sefer sorunumuz düzelmemekle beraber yeni bir şekil aldı. Geldiğimiz aşamada yaşadığımız sorunun son durumu şu şekildedir;

Daha önce oluşturulan site'larda "User Alerts" çalışıyor, Ancak yeni oluşturulan site'ları hangi template ile oluşturursak oluşturalım "User Alerts" çalışmıyor, ekteki hata mesajı ile karşılaşıyoruz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/01/2010 13:47

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

Merhaba,

eklediğiniz ekran görüntüsü net değil,
expert-exchange sitesinden linklenmiş bir görüntü,
o link üzerinden bakabildim hataya,

Hata:
"Troubleshoot issues with Windows sharepoint services"

incelerseniz eğer aynı sayfada hata ile ilgili daha fazla detay alabilmek için
ilgili web.config dosyasında (IIS üzerinden araştır diyerek çıkarsınız bu dosyanın dizinine)

<customErrors mode="on" /> olan kısmı <customErrors mode="Off" /> olarak
CallStack="false" olan kısmı  CallStack="true" olarak
debug="false" olan kısmı debug="true" olarak

değiştirmeniz gerektiği bundan sonra oluşan hataya bakılarak çözüm aranması gerektiği yazıyor.

Gönderildi : 20/01/2010 03:29

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Teşekkürler Orhan. Bende aynı şeyi yazacaktım. Benden önce davranmışın.

Gönderildi : 20/01/2010 10:45

(@GurkanAslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler arkadaşlar. CustomError off modda aldığım hata aşağıdaki gibidir;

Object reference not set to an instance of an object.   at Microsoft.SharePoint.ApplicationPages.SiteSubsPage.OnLoad(EventArgs e)
   at System.Web.UI.Control.LoadRecursive()
   at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) 

Gönderildi : 20/01/2010 13:42

(@GurkanAslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

The hotfix related to your problem should be:
http://support.microsoft.com/kb/973410/en-us
At the top there is a link to request the hotfix from Microsoft =)
Hope this helps you solving your problem!

Arkadaşlar tekrar teşekkürler. Bir forum sitesinde böyle bir çözüm önerisi gördüm. Test sistemimiz üzerinde hotfix'i yükledim sorun düzeldi. Gerçek sisteme henüz uygulamadım ancak bu işlemin test sisteminde data kayıplarına yol açıp açmadığından emin olduktan sonra uygulayacağım.

Not: Hotfix'i uyguladıktan sonra Sharepoint Products and Technologies Configuration Wizard'ı yeniden çalıştırmanız gerekmektedir.

Gönderildi : 20/01/2010 16:22

Paylaş: