Forum

Document Library

Bildirimler
Hepsini Temizle

Document Library

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba, Email ile içeriye dosya alabileceğimiz bir döküman kütüphanesi oluşturduk ve düzgün şekilde çalışıyor. Bu kütüphanin görünümünü dosyanın geliş tarihne göre grupluyorum ve sayfa sütünlarında dosyanın ismini, boyutunu ,tarihini tipini listeliyorum buraya sıra no sütünü eklemek istiyorum. Yani 24/12/2009 da atılan dosyalara 1 den başalıp 2,3,4 ... diye numara verecek yine 25/12/2009 tarihinde gönderilecek dosyalara tekrar 1 den başlayıp sıra no verebilecek bir yapı oluşturmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim. Teşekkürler

Gönderildi : 24/12/2009 16:49

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Site sütunları içinde ID veya Kimlik diye bir alan bulunmakta. Onu kullanabilirsiniz. Unique bir numara üretmektedir.

Gönderildi : 24/12/2009 18:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Varolan site sütünlarından ekle bölmünde ID ile ilgili bir sütün ismi göremedim, Kimlik ile başlayan Resmi Kimlik No, Kuruluş Kimlik No, Özel Kimlik Numarası gibi sürtünları ekledim fakat bunların tipleri  text sütün gözüküyor. Bana uniq artış yapabilecek bir sayısal alan gerekli.

Gönderildi : 24/12/2009 18:53

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Yeni site sütunu eklemeyeceksiniz. Görünüm düzenlemeye girin. Ordaki site sütunlarında Kimlik yazılı bir alan göreceksiniz. Onu checklemeniz yeterli.

Gönderildi : 24/12/2009 21:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/12/2009 12:24

Paylaş: