Forum

sharepoint 3.0 sha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint 3.0 sharepoint 2007 server arasında portal taşıma işlemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@esraatbas)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sharepoint 3.0 da bulunan portal sayfamızı sharepoint 2007 kurulu başka bir servera taşıyacağım.Ancak.wss 3.0 olan serverda sql arayüzüne bağlanamıyorum va database backup alamıyorum.Stsadm ile sharepoint backup restore'an dönmeye çalıştım.Restore başarılı dediği halde sayfamız yerine sharepoint'ın defaultta gelen kendi sayfası açıldı.Migrate eden birileri var mı?

Tşk. 

Gönderildi : 13/12/2009 18:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

aşağıda bu konuda bir makale bulunmaktadır

http://geekswithblogs.net/RogueCoder/archive/2007/05/08/112343.aspx

http://msmvps.com/blogs/shane/archive/2006/11/14/consolidating-site-collections-after-upgrading-sharepoint.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2009 22:08

(@esraatbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Taşıma işlemine henüz başlayamadım.Şuan sharepoint 2007 üzerinde ssp servisini oluşturmaya çalışıyorum.Ama Windows NT user or group 'evolinetr\administrator' not found hatası verip,failed diyor.Daha dsonra ise bu ssp yi kaldıramıyorum.

Önerinz var mı acaba?

Tşk

Gönderildi : 18/12/2009 15:38

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

SSP yi direk kaldıramassınız. Önce yeni bir tane daha oluşturun. Sonra onu varsayılan yapıp eski olanı kaldırın. Yalnız SSP oluştururken servisi çalıştıran kullanıcı adını ve domain adını birebir aynısını girin. 

Gönderildi : 20/12/2009 02:20

(@esraatbas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.Ben sizden yanıt almadan önce WSS 3.0 'ı kurdum ve onun üstünden restore ettim.Ama sanırım ssp hatalı bile olsa bir site yaratıp ona restore etmeye izin veriyor.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 27/12/2009 17:30

Paylaş: