Forum

Aspx entegre imkanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aspx entegre imkanı?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@martii)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba

c# ile kendi oluşturduğum aspx sayfası var elimde. görsel olarak butonlar textboxlar dropdownlistler dosya ekleme ve onay kısmı yer almakta. sharepoint bazı filtreleme kısımlarına imkan vermediği için (veya ben bilmediğim için). filtrelerden kastım dropdownlistlere il-ilçe sınıflandırması.

Sayfada visible true,false kısımlarıda olacağı için kendim c# ile sayfa olşturup entegre etmeyi düşündüm. boyle bir imkanım varmı acaba?  

yoksada bana konu hakkında çözüme gidebileceğim farklı yöntemler tavsiye edebilirmisiniz.

Syg.

Gönderildi : 18/09/2009 12:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

sharepoint designerda yapılıyo diye hatırlıyorum ben, office onlineda aratabilirsin

Gönderildi : 18/09/2009 17:44

(@MEHMETGUNGOR)
Gönderiler: 25
Eminent Member

designer  kullanarak , asp.net bileşenlerini kullanıp sharepointe ekleyebilirsiniz, mesela bir sql tablosunu gridview ile portalda gösterebilirsiniz, fakat ileri düzey kod gerektiğinde (örneğin grigviewdeki kayıtlara göre farklı işlemler yapmak istediğnizde, if statement gibi) designer ile yapamassınız ,

onun için Webpart tanımlanmanız gerekecektir, webpartta görsellik olmadığı için , nesneneleride code ile  render etmeniz gerekecektir.bu sitede de temelweppart geliştirme diye bir makale vardı. oşekilde başlayabilirsin

eğer yapmak istediğin , bir parametre seçip ona göre belirli dataları listelemekse , SQL Server Reporting server da .rdl raporları oluşturarak portala gömebilirsin,

ama webpart esnek yapısıyla ve yazılabilen kod açısından  bayağı işe yarar. 

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2009 18:43

Paylaş: