Forum

Belge Kitaplığı İ&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Belge Kitaplığı İçin İçeride Düzenlenebilir Word-Excel-Powerpoint Şablonları Eklemek

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

İyi günler.

Yeni bir belge kitaplığı oluşturduktan sonra Yeni tuşuna bastığımda "Word Belgesi" "Excel Dosyası" ve "Powerpoint Dosyası" seçeneklerinin olmasını ve bu dosyalar oluşturulduğunda düzenlenebilir olmasını istiyorum. Ayarlar->Belge Kitaplığı Ayarları->İçerik Türlerinde "Word Belgesi" adında yeni bir "Belge" eklediğim ve "Yeni Düğmede Görülebilir" seçili olduğu halde "Yeni" tuşunda bu görünmüyor; sadece "Klasör" görünüyor.

Yalnız anlamadığım bir sorun oldu. İlk kurulum esnasında (acemiliğimden dolayı ne yaptığımı bilmiyorum) bir dosyayı açtığımda yaptığım değişikliklerden sonra dosyayı kaydettiğimde portalda da kaydolurdu ama artık kaydolmuyor. Hatta kapatırken çıkan ekrandaki "Değişiklikleri kaydet için evet" tuşuna basınca Faklı kaydet ekranı çıkarak bilgisayarıma kaydetmemi istiyor.

Ağımızda Office 2003 kurulu; Office 2003 ile tüm bu dediklerimi başarmak mümkün müdür?

Gönderildi : 08/09/2009 21:54

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

Şöyle bir şey aklıma takıldı;

Siz bazı ofis dosyalarını belgeleri karşıya yükle seçeneğiyle web sayfasına koymak istiyorsunuz anladığım kadarıyla, doğru mu?

İlgili belgeyi bu şekilde yükledikten sonra edit edebilirsiniz.Ofis 2003 de buna dahildir.

bilginize.

Gönderildi : 08/09/2009 23:25

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şöyle bir şey aklıma takıldı;

Siz bazı ofis dosyalarını belgeleri karşıya yükle seçeneğiyle web sayfasına koymak istiyorsunuz anladığım kadarıyla, doğru mu?

İlgili belgeyi bu şekilde yükledikten sonra edit edebilirsiniz.Ofis 2003 de buna dahildir.

bilginize.

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim.

Aslına bakarsanız yapmak istediğim şeyin "karşıdan yükle"me ile yapıldığını bile bilmiyorum. Ama Microsoft programlarının sezgisel yaklaşımıyla sezdiğim şey "Yeni" tuşuna basınca açılan "şablon" olacağı ve bunun yeni bir belge gibi burada düzenlenebileceği oldu. Varolan bir dosyanın karşıya yüklenmesi de ikinci bir seçenek olabilir. Ama evet benim istediğim ister yeni oluşturulan dosyaların ister önceden oluşturulmuş dosyaların istersek de "karşıdan yükle" seçeneğiyle yüklemiş olalım; "Kullanıma Al"dıktan sonra dosyayı düzenlemek ve düzenleme bittiğinde "Teslim Et"erek dosyanın yeni sürümünün oluşmasını sağlamak.

Bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorum; mümkünse bunu nasıl gerçekleştirebileceğimi anlatabilir misiniz? yada anlatan biryer (mümkünse resimli ve Türkçe olan) bir kaynak önerebilir misiniz?

Gönderildi : 09/09/2009 02:41

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Belge kütüphanesinin gelişmiş ayarlar kısımına girip İçerik türlerinin yönetimine izin verilsin mi? sorusuna evet cevap verin.

Gönderildi : 09/09/2009 19:07

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Belge kütüphanesinin gelişmiş ayarlar kısımına girip İçerik türlerinin yönetimine izin verilsin mi? sorusuna evet cevap verin.

Cevabınız için teşekkürler.

Cevap alamayınca ve kendim de çözümü bulamayınca komple sistemi yeniden kurdum. Şu andaki portalda bulunan bütün ayarlar tam istediğim gibi. Sanırım ilk kurulumda ayarları kurcalarken yanlış bir ayar yaptım. İçerik türlerinin yönetimine izin verilmesini kapatıp kapatmadığımı bilmiyorum ama bir daha aynı sorunu yaşarsam bunu yaparım ya da hiç oynamam bu ayarla.

Birkaç sorum var onları da yeni başlıklarda soracağım.

Gönderildi : 12/09/2009 00:00

Paylaş: