Forum

SharePoint Arama pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint Arama problemi

31 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
910 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

sayfa icerisinde arama yapdigimda hic bir kelimeyi bulamamaktayim

hangi kelimeyi arama yapsam asagidaki hata ile karsilasmaktayim

site bir dizin oluşturucuya atanmadığından aramanız tamamlanamıyor. Daha fazla bilgi için yöneticinize başvurun

Gönderildi : 08/09/2009 17:28

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Central admin bölümünden search servislerini çalıştırın.
SSP bölümünden arama ayarlarını kontrol edin. çalışmıyorsa çalıştırın.

Gönderildi : 08/09/2009 18:51

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

SharePoint  server 2010 arama problemleri:

Bende sharepoint Fast - engine kurulu degil. sharepoint- engine kullaniyorum.

Basis search center üzeri dosyalar da arama yaptigimda bir problem yok. istedigim dökümanlari buluyor.

Fast Search Center üzerinden Kisileri arattigimda onuda buluyor... zaten oda Sharepoint-engine dahilmis.

All Websites üzerinden arama yaptigimda dökümanlari bulamiyor. Bana böyle bir uyari yapiyor:

The search request was unable to connect to the Search Service.

Netde baktim: yeterince alan kalmamis diye bu hata olabiliyormus.

ama öyle olsa basis search center üzerinden neden aramayi yapiyor ?

cevabiniz icin simdiden tsk ederim...

Gönderildi : 26/07/2010 16:31

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Öncelikle central admin den arama sonuçlarını sıfırlayın.Daha sonra SQL den search db sini shrink yapın.SQL Expess kullanıyorsunuz 4 gb lık db sınırını geçmişssiniz. Diğer tarafda sonuç almanız arama esnasında DB ye yeni girdi olmamasından kaynaklanıyor.Ya SQL i standart yada enterprise ile yükselmeniz gerekiyor ya da search db sini shrink etmeniz gerekiyor.Ancak bu geçici çözüm çünkü bir zaman sonra yeniden db 4 gb sınırına ulaşacaktır.

Gönderildi : 26/07/2010 18:31

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

cevabiniz icin tsk ederim !!!

Bir diger problem ise:     Arama sonuclarinin linklerinin yaninda << View in Browser >> göstermemesi.  Office Web Apps yüklü. services.msc de sharepoint foundation search 14 ve sharepoint search 14 start durumda.

arama sonuclarini browser icerisinde acabilmem icin ne yapmam gerekiyor?

Gönderildi : 27/07/2010 18:29

(@serkankonak)
Noble Member

word viewing service inin çalışır olduğundan emin olun.Office Web Apps ayrıca yüklendi ise Wizardı bir kere çalıştırmanız gerekir.Wizard da normal de 10 aşamlı düzenleme office web apps den sonra ilk çalıştırmada 11 olarak görünür 11. kurgulama office web apps e aittir.Daha sonraki config wizard çalıştırmalarınızda tekrar 10  aşamalı olarak çalışacaktır.

Rica ederim !!!

Gönderildi : 27/07/2010 18:43

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

tsk ederim dediginiz üzere <view in Browser> gösteriyor.

Gönderildi : 27/07/2010 19:05

(@serkankonak)
Noble Member

Rica ederim.Geçmiş Olsun.

Gönderildi : 27/07/2010 19:18

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

Bir örnek daha sharepoint search standardin aslinda getirdigi ama bende nedense olmayan....

Kisi arama sonuclarinda, isim linklerinin üzerine fare ile gidildiginde kücük bir pencere aciliyor.  bu pencere üzerinden telefon mesaj dosya gönderimi ile aranan kisi ile yapilabiliniyor.  

bunun icin disardan IM client mi gerekiyor yoksa sharepoint icerisinde silverlighti calistiran bir feature mi aktif etmek gerekiyor?

Gönderildi : 27/07/2010 19:56

(@serkankonak)
Noble Member

Bumudur kasttetiğiniz alan

Gönderildi : 27/07/2010 20:08

(@serkankonak)
Noble Member

SharePoint  server 2010 arama problemleri:

Bende sharepoint Fast - engine kurulu degil. sharepoint- engine kullaniyorum.

Basis search center üzeri dosyalar da arama yaptigimda bir problem yok. istedigim dökümanlari buluyor.

Fast Search Center üzerinden Kisileri arattigimda onuda buluyor... zaten oda Sharepoint-engine dahilmis.

All Websites üzerinden arama yaptigimda dökümanlari bulamiyor. Bana böyle bir uyari yapiyor:

The search request was unable to connect to the Search Service.
Netde baktim: yeterince alan kalmamis diye bu hata olabiliyormus.

ama öyle olsa basis search center üzerinden neden aramayi yapiyor ?

cevabiniz icin simdiden tsk ederim...

çok önemli bir konuyu atladık FAST SEARCH FOR SHAREPOINT 2010 ürünü yüklü değilse fast search center üzerinde genel sonuçları zaten alamazsınız.Fast search center yerine enterprise search center ı kullanın.Sonuçlar gelecektir.DB sorununuz yine baş ağrıtıcı bir konu ancak şuan sonuç alamamanızın sebebi db limiti değil bu. deneyin.

Gönderildi : 27/07/2010 20:23

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

evet dedigim alan bu. peki bu 2007 yoksa 2010 ?   sanirim 2010 da silvelight ile daha gelistirilmis bir görünüm var.  

Gönderildi : 27/07/2010 20:26

(@serkankonak)
Noble Member

evet dedigim alan bu. peki bu 2007 yoksa 2010 ?   sanirim 2010 da silvelight ile daha gelistirilmis bir görünüm var.  

Bu alan office eklentileri ile alakalı benim çektiğim ekran outlook 2007 kullandığım için bu şekilde görüntülendi . 2010 kullanınca daha gelişmiş görünüm oluşabilir.Office kurulumunuzda excel word vb yüklemelerin en altında yer alan applicationsları yüklemeniz gerekiyor.Ayrıca durum kısmında Outlook aracılığı ile Messenger a bakıyor.Mail adresim aynı zamanda Messenger adresim olduğu için de durumumu gösterebiliyor.

Gönderildi : 27/07/2010 20:32

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

basis search üzeri kisiyi arattigimda bana kisinin islemlerini aramada siraliyor -> collaborationu icermiyor. 

kisi aramasi sadece fast search center demi bulunuyor?

peki basis search center  -> soldaki metadatafilter'e kisinin <profile> göster diyebilirmiyim?    veya soldaki metadafilter i nasil editleyebilirim?  managed metadata services ile alakali ama sonuca ulasamadim.  

Gönderildi : 27/07/2010 20:51

(@serkankonak)
Noble Member

Profil her arama page lerinde kişiler de görüntülenir görüntülenmiyorsa metadata filter ile alakası yok.Fast center sitesini kaldırıp diğer search sayfasını oluşturun kişiler artık yeni centerda görüntülenecek.

Gönderildi : 27/07/2010 22:02

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

her ikisinide kaldirip yeni bir sayfada <enterprise search center > ekledim, her iki aramayida yapiyor. yardimlariniz icin tsk ederim.

Gönderildi : 28/07/2010 12:41

(@serkankonak)
Noble Member

Rica ederim geçmiş olsun.

Gönderildi : 28/07/2010 16:17

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member

Bumudur kasttetiğiniz alan

tekrar bu konu ile ilgili dediginiz ofis islemini yaptim ve sonuca ulasamadim.

Gönderildi : 28/07/2010 17:08

(@serkankonak)
Noble Member

Sanırım eklediğiniz resim burda görünmüyor ama gelen mailde gördüm.O resim ms outlook dan alınmış yanlış görmüyorsam search center  ile alakası nedir? Outlook buradaki verileri derleyip kendince bir view ile gösteriyor.

Gönderildi : 28/07/2010 17:46

Sayfa 1 / 2
Paylaş: