Forum

SharePoint User Ekl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint User Ekleme Hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

SharePoint Hakkinda Bilgim Cok Az, Yalniz sorunsuz kurulumu yaptim. bazi ayarlari yapmaya calistim.

1-Kendi Bilgisayarimdan Ulasabiliyorum, Baska bir client bilgisayarindan denedim, Kullanicinin Hesabindan baglanmaya calistim. baglanmadi (Daha o kullaniciya hesap olusturmaadim.olusturamadim) Ama ayni bilgisayardan kendi hesabim ile baglanmaya calistim baglandi.

2-Grup Olusturdum, Yalniz User Eklemeye calistigimda    Linkteki gibi No exact match was found diye  bir hata veriyor,

Portalda birkac makale buldum ama bu konularda bilgi bulamadim.

Bu konularda yarimlarinizi bekliyorum.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Gönderildi : 19/08/2009 14:31

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

o ekranlara kullanıcının domain giriş adını yazıyorsunuz değilmi?

Gönderildi : 20/08/2009 15:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Domainadi\kullaniciadi seklinde yazdim ama yine olmadi.

Diger Sekilde De Denedim yine olmadi

Tesekkurler

Gönderildi : 20/08/2009 17:58

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Sharepoint sitesi için Active Directory tarafından  grupları ve ya  kullanıcıları eklemek için öncelikle sharepoint ana sayfasını açınız.Sonrasında  Site ACtions -Site Settings gelin.Sonra  "people and groups" gelin. Listede sadece varsayılan olarak tanımlı olan "administrator" hesabı tanımlı olacaktır.

Bunlara yenileri eklemek için ise "New- Add Users" gelin.Add users  içindeki    ekleyeceğiniz  kullanıcıların adların ve ya grup adlarını yazınız.Sonra  check names dediğinizd otomatik olarak sharepoint hepsini  "DOMAINADI\GRUP ADI "  olacak şekilde  ( her bir grubun arasında  ";"  olmalıdır. ) 

Bunu yaptıktan sonra permission kısmından gerekli izni verin.

Saygılarımla,

Gönderildi : 20/08/2009 18:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Gercekten bilgilendirdiginiz icin cok cok tesekkur ederim. [email protected] seklinde yazmak alima hic gelmemisti.

Bu aralar bununla ugrasiyorum .Bu gidisle daha cok soru soracak gibiyim. 

Tekrar tesekkur ederim.

Gönderildi : 20/08/2009 21:17

Paylaş: