Forum

sharepoint vertaban...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint vertabanı bağlantısı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@Soner_Koca)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

sharepoint ile .mdb uzantılı veritabanı dosyasına nasıl bağlanabilirim.Bu veritabanına bağlanıp stok bilgilerini internal portalda yayınlamak istiyorum

Gönderildi : 27/07/2009 18:46

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

2 tarz yöntem var. Ya BDC(Business Data Catalog) denen sistemle veya reporting services de rapor hazırlayıp onu sharepointte webpart olarak yayınlayabilirsiniz.

Gönderildi : 28/07/2009 15:32

(@Soner_Koca)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

ok halletim.office pivot table web partı ekledim  connecting string

bölümüne Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Password="";User ID=admin;Data Source=*************************.mdb;Mode=Share Deny None;Extended Properties="";Jet OLEDB:System database="";Jet OLEDB:Registry Path="";Jet OLEDB:Database Password="";Jet OLEDB:Engine Type=0;Jet OLEDB:Database Locking Mode=1;Jet OLEDB:Global Partial Bulk Ops=2;Jet OLEDB:Global Bulk Transactions=1;Jet OLEDB:New Database Password="";Jet OLEDB:Create System Database=False;Jet OLEDB:Encrypt Database=False;Jet OLEDB:Don't Copy Locale on Compact=False;Jet OLEDB:Compact Without Replica Repair=False;Jet OLEDB:SFP=False

veritabanı bağlantısını yaptıktan sonra veritabanında SQL komuduyla verileri raporlayabiliyorum.

Connection Type Bölümünde SQL Command Text seçtim

Query Text bölümüne SQL Komutunu yazdım.

Select malz , stok , adet , stokkodu  from stok where kategori = 'Genel' order by malz;

Gönderildi : 29/07/2009 19:51

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

2 tarz yöntem var. Ya BDC(Business Data Catalog) denen sistemle veya reporting services de rapor hazırlayıp onu sharepointte webpart olarak yayınlayabilirsiniz.

Ben DB2 veri tabani baglantisini kurmak istiyorum. bunun icin BDC mi & hangi adimlari uygulamam gerekiyor?

1. SharePoint serverde IBM DB2 ODBC DRIVER yüklemem gerekiyormu.

2. sharepoint farm: Authentication provider = NTLM -> Kerberos mu aktif etmem gerekiyor.

3. baglanti icin xml dosyasi olusturmam gerekiyor, bunun icin officeserver/14/bin altindaki (bdcmetadata.xsd)  xmlfile örnek dosyasini editlemem mi gerekiyor yok ise kendimmi yazmam lazim.  bdcmetadata.xsd visual studio ile actigimda hic birsey anlamiyorum.  bir teknigi yokmu editleye bilmem icin herhangi bir örnek veremezmisiniz?  db2 sql query hangi islemi yapmasi gerektigini nerede söylüyorum?  

4. import  xml file in BDC-Connectivity 

yardimlarinizi bekliyorum. cevaplariniz icin tesekkür ederim.

Gönderildi : 13/09/2010 17:30

(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member

ben DB2 baglantisini cözemedim !!!

SharePoint Designerda -> external Content types üzerinden eklemeye calistim. Bana designer 3 tane Datasource öneriyor.

1. .Net    -> 2. Sql-Server (Önerilen SQL - Server sanirim Microsoftun Sql Serverimi ?) 3. WCF

SQl - Server ile denedim olmadi   -> .Net üzerinden eklemeye calistigimda yine olmuyor.

C:\Windows\assembly =>> IBM.Data.DB2  de ekledim.

SharePoint Designer da -> external content types ->  .net assemblysystem arattigimda -> var olan assemblyleri listelemiyor bos gösteriyor.

Bu yol dogrumu? veya IBM DB2 yi Datasource olarak eklemenin bir yolu varmi?

Server üzerinden DB2 ile baglanti kurabiliyorum. o acidan bir sorun yok fakat sharepoint designerda db2 yi nasil belirtecegimi bilmiyorum.

almanca  makalelerde bu extern db baglantilarinin Sharepoint 2010 da Business Data connectivity services ile XMLcode yazmadan  kolaylastirildigi okudum.  Bu db2 icinde gecersizmi yoksa? yapmak istedigim DB2 verileri sharepointda listemek. 

kisacasi herhangi bir yolu yokmu sharepoint da  disardan olan veri leri  göstermenin

Yardimlarinizi bekliyorum. simdiden cok tsk ederim

Gönderildi : 16/09/2010 20:42

Paylaş: