Forum

Görev bildirim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Görev bildirimi Mail

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@MEHMETGUNGOR)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Bir kullanıcıya görev atadığımda sistemin gönderdiği mail le değilde , kendim bir mail formatı tasarlamak istiyorum

göndereceğim mailde , atadığım görevin linkini nasıl gösterebilirim

Gönderildi : 23/07/2009 22:50

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

mail formatını sharepoint designer ile hazırlarsanız bunu yapabilirsiniz.

Gönderildi : 24/07/2009 12:22

(@MEHMETGUNGOR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet Designer kullanıyorum, fakat gövde metnine iş akışı değişkenleri eklenen kısma formun adını getriyorum, link ekliyebiliyorum

fakat atanan görevin linkini mesaj gövdesinde gösteremedim.

hangi arama alanını eklemem gerekiyor, görevler kısmında kimlik seçip, görev atarken yakaladığım ID yi eşleştirmeye çalışıyorum  ama ???? işaretleri çıkıyor.

Kullanıcı özel mailde o link basınca sharepointteki o görevi açılacak,

sistemin gönderdiği kendi  görev atama mailinde, orda bi link var , görevi düzenlemek için (buraya) tıklayın diye,

özel mailde aynı işleyişi yapacak ,bunun için hangi arama kriterlerini kullanabilirim

Gönderildi : 24/07/2009 14:06

(@MEHMETGUNGOR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://portal/Forms/Lists/Gorevler/DispForm.aspx?ID=157 şeklinde integer değer yerine  atanan bi taskID olursa getirebiliyor ama

collect data user 'la gelen çıktının değerini , görev tamamlanmadan alamıyor, çıktı değeri olan TaskId yi Görev tamamlandıktan sonra üretiyor

çıktı değerini başka bişekilde veya görev tamamlanmaya gerek kalmadan almanın bir yolu var mı?

Gönderildi : 28/07/2009 16:46

(@evrenayan)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba,

Tespitinizde haklısınız. Collect Data ile alınan ID görev tamamlanmadan kullanılamıyor. Bu işlem için ben genelde şu yöntemi kullanıyorum. İkinci bir iş akışını Task listesi üzerinde çalıştırıyorum. Burada hem kullanıcının taskı tamamlayıp tamamlamadığını kontrol ediyorum, hemde eğer task yeni oluşmuşsa (yani status alanı hala in progress ise) kullanıcıya mail gönderiyorum. Artık oluşan bir taskin üzerinden ilerlediğim için ID oluşmuş oluyor.

Gönderildi : 11/08/2009 11:54

(@MEHMETGUNGOR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler, Bu şekilde görevler listesinden ID ye ulaşabiliyorum,

Fakat Başka Bir Form kitaplığındaki sütündaki bilgileri, o görevdeki sütünlara atayabilmem için, görevler listesinde değilde

benim form kitaplığımda almam gerekecek, görev tamamlanmadan da Id yi alamadığım için ,

form kitaplığındaki iş akışında, bilgilerimi şu görevdeki sütünlara kopyala diyemiyorum,

görevi tamamlandı konuma getirip, ID vermesini sağlamak aklıma geldi ama

burdada "Durum" alanını tamamlandı ve "Tamamlanan%" alanını 100% yapmama rağmen görevi tamamlandı olarak gösterebiyorum, Birde Sonuç alanı var onada Designerdan erişemiyorum. Completed yapmak gerekiyor.

bu şekilde bi akış için nasıl bi yöntem kullanılabilir.

Gönderildi : 11/08/2009 16:37

Paylaş: