Forum

BilgeAdam yoksa Net...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BilgeAdam yoksa Netron CCNA Egitimlerinde Ne Kadar iyi?

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
542 Görüntüleme
(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.CCNA Egtimlerine katilmak istiyorum.Hocalarimizin dusuncelerini almak istedim.

Su ana kadar Microsoft Serverlerle az cok calisdim MCP unvanina sahibim.Yani simdiye kadar hic bir kurs falan okumadim.Cisco hakkinda hep okudum amma cok bilgi sahibi deyilim.Su an Cozumpark makalelerinden yararlaniyorum.

Yani aslinda sorcagim soru su.Arkadaslar CCNA egtimleri icin hangi egtim sektoru BilgeAdam yoksa Netron iyi egtim veriyor.BilgeAdam Microsoft cozumlerinde cok iyi oldugunu biliyorum.Aklima takilan soru su Netronda CCNA yazmis amma Bilge Adamda ise CCNA Intro ve CCNA Icdn var.Yani bunlarin bir farkini tam anlayamdim.Turkce Bir tane CCNA ICDN kitapi aldim ya kitap beni resmen ciscoya dusman yapti.Anlamdim gitdi ne yazib ne yapdiklarini.Bu gun fark etdim BilgeAdamin Cisco hakkindaki kitapi cikmis hic okuyan oldumu? yani kitap anlasilir dilde yazilmismi?.Yani benim icin onemli olan Sertifikat yok ne kadar bilgi verdikleri onemli.O bilgi ile Orta kurluslarda calisa bilirmiyim.Lokal Global Networklerle ugrasa bilirmyim.Tabii kenidmi gelistirmek sartiyla.Deyerlendirmeniz benim icin cok onemli.

Sagilarimla.

Gönderildi : 08/09/2008 18:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

CCNA eğitimi alacaksan eğer tek kurum var sana doğru düzgün eğitim verebilicek; www.btegitim.com gidin görüşün her türlü memnun kalırsınız.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/09/2008 18:49

(@cozumpark)

Merhaba

CCNA egitimleri ve CCNA  Sertifika Sinavi içeriginde 2007  Ekim ayi itibariyle bir degisiklik oldu

CCNA olabilmek için artik  2 sinava girmeniz yada tek sinavda o girilmesi gereken iki sinavi  geçmeniz gerekmektedir

egitim kurumlari önerisine gelirseniz

BilgeAdam

Netron

BTegitim

ITSTACK

bu 4 kurumu öneririm

özellikle BTEgitim  bu konu onlarin esas uzmanlik konusu :))

Gönderildi : 08/09/2008 19:08

(@Gursad)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ilk once tessekur ederim yardimlariniz icin. Birde bir sorum olacaq bu egtim sistemlerinde uzaktan egtim imkanlari varmi ?

http://www.btegitim.com/ccna/nasil.htm  uzun sureli bir egtim.Ben Turkiye sinirlarinda oldugum icin bu kadar uzun zamana katilma imkani yok.

Saygilarimla.

Gönderildi : 08/09/2008 19:27

(@cozumpark)

merhabalar arkadaşım,

bu eğitimlerin uzakten eğitimleri olsa da sana çok bir faydası olmaz. bu eğitimlerde sınıfta routerın veya yönetilebilir switchlerin başında olacaksın kokusunu duyacaksın cihazı hissedeceksin. aksi taktirde olmaz hiçbir şey öğrenemezsin uzaktan.

sınırlarda isen bazı üniversitelerde CNAP programları uygulanır onu bir araştır istersen.

nerde olduğunu bilmiyorum ama bir araştır istersen yine. tamamen üniversitelerde veriliyor ve ortalama 1 yıl sürüyor galiba. 4 kur mu ne öle bişi.

mesela ege sahillerindeki sınırlarda isen http://cnap.ege.edu.tr/

akdeniz sahillerinde adana  taraflarında isen http://cnap.cu.edu.tr/sorular.asp

ayrıca bi ara proje olarak ele alınmıştı ancak uygulanıyor mu bilmiyorum. milli eğitim bakanlığına bağlı teknik lislerde de eğitim verilecekti ;

http://www.haberler.com/teknik-liseler-ag-uzmanlari-yetistirecek-haberi/  

ama cisco eğitimlerini uzaktan alma benden sana tavsiye...

kolay gelsin

Gönderildi : 08/09/2008 21:16

(@cozumpark)

Ilk once tessekur ederim yardimlariniz icin. Birde bir sorum olacaq bu egtim sistemlerinde uzaktan egtim imkanlari varmi ?

http://www.btegitim.com/ccna/nasil.htm  uzun sureli bir egtim.Ben Turkiye sinirlarinda oldugum icin bu kadar uzun zamana katilma imkani yok.

Saygilarimla.

Merhaba

Mümin hocamında belirttiği gibi  bu eğitim (Cisco CCNA CCNP )  uzaktan eğtimle yada   hiç eğitim almayarak  olabilmesi biraz  güç bir eğitim

nedeni ise  evde lab yapma olasılığınız az  kursta  8 10 switch  8 10 router  bir o kadar isdn modem  önünüze sunuyorlar ve bir ekip olarak bu işleri yapıyorsunuz

evde  yapma olasılığınız ise  Boson  Cisco Packet Tracer veya gelişmiş olan Dynamips yazılımları ile  bir şeyler yaparsınız

ama dediğim gibi kurstaki  gibi olmayacaktır

Gönderildi : 09/09/2008 00:07

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Benim her zaman dile getirdiğim nacizane fikrim; Eğitim kurumundan önce eğitim şartları+eğitimin içeriği+eğitmen araştırılmalıdır.

Gönderildi : 09/09/2008 10:59

(@Gursad)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ben Azerbeycanda oluyorum.Onun icin bir az zor.Sizlerin tavsiyelerini dinleyrek ben bir sorayim siz soylediyniz kurumlara 20 gunluk falan iyi bir ders veren olursa insalla okumayi dusunuyorum. Boson  Cisco Packet Tracer kullanmaga basladim.Yani haberdarim hepsinden amma guzel bir Hocaya ihtiyac var.Son sorum INTRO ve  ICND kurslarinin ikisinde gecmem sartmi?

Hepinize cok tesekkur ederim ilgilendyiniz icin.

Saygilarimla.

Gönderildi : 09/09/2008 11:02

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Selam;

Azerbeycan' dan gelip 20 günlük bir eğitim almak istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Ama bu eğitimi 20 günde alabileceğinizi zannetmiyorum. Yanlış bilmiyorsam Cisco Eğitimleri (tabiki eğitim kurumuna göre değişir) 100 saat civarı olması lazım. Kabaca hesapla günde 4 saat görseniz haftada 20 saat eder; yani yaklaşık 5 hafta sürer diye tahmin ediyorum eğitimler.

Gönderildi : 09/09/2008 11:13

(@Gursad)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sinan Hocam 2004 yilinda MCSE egtimleri almak icin de Turkiyeye gelmeyi dusundum amma iste senin soylediyin zaman ve harcanacak paranin miktari ortaya cikinca vaz gecdim.Yani soyluyorsun ki  bu sevdadan vaz gec kardesim. 5 hafta cok uzun bir zaman, calisiyorum yani ishle ilgili sorumluluklarim var.Anlasilani dusunmem lazim.Haklisiniz hocam.

Saygilarimla.

Gönderildi : 09/09/2008 11:22

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Asla vaz geç demem aksine ne yap ne et madem niyetlisin bu eğitimi al derim. Demek istediğim izin süresini buna göre ayarla yada hangi Eğitim Kurumunda karar kıldıysan görüş şimdi gelir 20 gün eğitim alırsın gider 1 ay sonra gelir 20 gün daha eğitim alırsın gibi bir plan yapılabilir belki.

Gönderildi : 09/09/2008 11:47

(@Gursad)
Estimable Member
Konu başlatıcı

BTEgtime simdi bas vurdum bakalim nasil olacak.

Cook tesekkur ederim hocam.Hepinize saygilarimi sunarim.

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Gönderildi : 09/09/2008 12:01

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Rica ederiz. Faydalı olabildiysek ne mutlu bizlere. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/09/2008 12:03

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Eğer temel network bilginiz var ise ICND eğitimi alınılabilir. 5 haftalık bir eğitim ama arkadaşlarımında bahsettiği gibi verimli olmaz. CCNA tüm eğitimi 4,5-5 ay gibi bir süre sürüyor. ICND de intro anlatılmıyor ve direkt konfigurasyonlar değiniliyor. Bu eğitim daha çok piyasada Cisco tarafında çalışmış ve tecrübe etmiş kişiler için önerilir. 5 aylık dönemde bol bol laboratuvar çalışmaları yapıyorsunuz. Zaman problemi var ise ICND olabilir derim ama Intro yu çok iyi çalışmanız ve yutmanız gerekir ki bu eğitim onun üzerine olan bir eğitimdir. Temel yapıyı sağlam tutmaz iseniz eğitim boşa gidebilir. İngilizceniz iyi ise Intro yu kitaplardan çalışabilirsiniz. Kitap önerebilirim. Takıldığınız yerde bize post atarsınız yardımcı oluruz.

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 09/09/2008 12:23

(@Gursad)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi aksamlar uzun zamandir vakit bulamdagim icin cevap yazmadim.iki hafta once BTEgitme  gittdim ve cok guzel harika baslangic oldu  Cisco icin.

Arkadaslar her sey icin tesekkur ederim.BTEgitim hakikatan guzel bir egitim kurumu.

Gönderildi : 25/02/2009 18:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hayırlısı olsun bakalım...

Gönderildi : 26/02/2009 00:45

Paylaş: