Forum

Sertifikasyon Sınav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifikasyon Sınavları ile ilgili

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Aslında bir bakıma tecrübeli forum üyelerimden, hocalarımdan yön göstermesini isteyecektim.

Sertifikasyon sınavlarına hazırlanmak ve ileriye gitmek istiyorum yani bu sınav konularında yeni başladım.. Fakat aklımda olan soru windows 8 sınavı kapısından mı yoksa windows 7 sınav kapısından mı girmek.. Çünkü ezber yaparak sınava girmek istemiyorum. İnternetten soru çözerek hazırlanma gayreti içindeyim.. İnternette bulunan kaynaklar windows 8 sınavı için yeterli mi? Windows 7 için yeterince kaynak var. Fakat soru havuzu da çok geniş olduğunu biliyorum.. Başlangıç için tavsiyelerinizi öğrenmekti sorum.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlarım için teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 17/05/2013 21:13

(@kaanatalay)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Merhaba;

Öncelikle nereye ulaşmak istiyorsun? Bunu belirlemen gerekir.

Kararını verdikten sonra benim tavsiyem son çıkan ürünün sınavına girmekte daha uzun süre geçerli olabilmesi açısından fayda var. Sınavlar için examcollection sitesindeki sorulara çalışman yeterli olacaktır.

Gönderildi : 18/05/2013 15:12

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Yardımınız ve cevabınız için teşekkür ederim Kaan Bey, İstediğim MCITP sınavlarına ait tüm sertifikalarını almak sonra rotamı MCT olmak yolunda çizmek istiyorum. 

Sanırım dediğiniz gibi mantıklısı Windows 8'den başlamak olacak.  İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/05/2013 18:35

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bildiğiniz gibi portalımızda Windows ürünleri ile ilgili yeteri kadar kaynak bulunmakta. Ayrıca bu adres üzerinden de kendinizi geliştirebilirsiniz. http://www.microsoft.com/education/msitacademy/

Gönderildi : 21/05/2013 12:54

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Evet sanırım paralı bir kaynak burası ve ingilizce; Şimdilik öğrenci konumuyla nerede free kaynak varsa talan etmek gerek en güzeli 🙂

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. En azından yol haritamı çizebildim.. 

Gönderildi : 21/05/2013 18:34

Paylaş: