Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Second Shot hk.

16 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY
Konu başlatıcı

Merhaba herkese,

Gerek sitede gerek ise internette baya araştırma yaptım fakat istediğim cevapları bir türlü bulamadım size sormak istiyorum. 

Prometric ve Microsoft her dönem başlattığı second shot kampanyasını tekrardan başlatmış bunla ilgili olarak ; 

1. Bu Second Shot sadece set şeklinde alımlardamı geçerli yoksa tek alımlarda geçerlimi ?

2. Tek alım yapar isem eğer Second Shot için yine bir voucher almammı gerekiyor yoksa sınavı satın aldığımda direkt olarak bu hakkıda almış mı bulunuyorum ?

3. Aldıktan sonra ikinci sınav hakkımı nasıl kullanacağım diyelim ki girdim ve kaldım sonrasında ne yapmam gerekiyor tekrardan ücretsiz girmek için ?

4 Zaten girmiş olduğum sınavlar olduğu için MCSA tek sınav MCSE set şeklinde aldığımda bu set şeklinde alımı nasıl gerçekleştirmem gerekiyor ? Prometricten girip voucher kodunu girdiğimde kod hatası veriyor.  

5. Arka arkaya bu sınavları satın aldığımda Second Shot faydalanmak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? 

Şimdiden ilgilenecek kişilere teşekkürler, iyi çalışmalar... 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 13/02/2013 02:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

1) her sınav için ayrı ayrı geçerli. bir sınav aldınız diyelim bunu second shot ile alabilirsiniz.

2) yanlış hatırlamıyorsam sınav alırken second shot ile almak istiyorum diyorsunuz ama onun bir kuponu olabilir. sınav merkezinden net bilgi alabilirsiniz.

3) tekrardan sınav alıyorsunuz ücretsiz.

4) sınavları alırken eğer mümkünse sınav merkezinden almanızı tavsiye ederim. mcsa ve mcse eğitim kodlarına ve sınavlarına bakarak 6-7 tane sınavı alabilirsiniz.

5) her sınavın bir second shot'ı vardır. 

Gönderildi : 13/02/2013 12:00

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY
Konu başlatıcı

Ilginiz ve cevabınız için teşekkür ediyorum. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 13/02/2013 12:36

(@BeytullahGENC)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba,

MCSA:2008 Server vocuher kodları Türkiye de çalışmıyor sanırım.

çalıştırabilen var mı?

Second Shot çalışıyor.

Yaklaşık 1 hafta önce Prometric e konu ile ilgili şikayette bulunmuştum. Halen bir cevap gelmedi. 🙁

Bilgisi olan arkadaş var mı? 

Gönderildi : 22/02/2013 11:17

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

MCSA:2008 Server vocuher kodları Türkiye de çalışmıyor sanırım.

çalıştırabilen var mı?

Second Shot çalışıyor.

Yaklaşık 1 hafta önce Prometric e konu ile ilgili şikayette bulunmuştum. Halen bir cevap gelmedi. 🙁

Bilgisi olan arkadaş var mı? 

Merhaba,

Bahsettiğiniz sorunu Türkiye'de birçok kişi yaşıyor.Alınan Second Shot voucer code lar maalesef çalışmıyor.
Set şeklinde de alınsa bu kodları çalıştıramayan kişiler var.

Bu yüzden sınava giremeyen kişiler olduğunu biliyorum.

Gönderildi : 22/02/2013 18:27

(@BeytullahGENC)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba,

Prometric den gelen cevaba göre voucher ların çalışması gerekmeteymiş. ??

Elimdeki 3 farklı voucher ı kayıt sırasında Almanya, Afganistan, Togo ve Swaziland olarak değiştirerek denedim. Gerektiği şekilde devam etti.

Türkiye  olarak değiştirdiğimde ise "Promotion not found" diyor.

Sanırım her ülkenin belirli bir kotası var. biz bunu çoktan doldurmuşuz. Voucher alsak da bir işe yaramayacak.

Son prometric kampanyasından faydalanabilien var mı hiç? Eğer kimse giremediyse Türkiye için farklı bir politika var demektir.

Gönderildi : 22/02/2013 20:20

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki adresten edineceğiniz voucher code ile istediğiniz sınavı alabilirsiniz.Daha önceki voucher code lar sorunluydu ama bugün denediğimiz code lar hep başarılıydı.

Single Exam seçeneği ile devam etmenizi öneririm.

http://www.microsoft.com/learning/en/us/second-shot.aspx#info

Gönderildi : 25/02/2013 19:23

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY
Konu başlatıcı

Merhaba,

Second shot kodu bir çok kişinin ve prometric danışmanlarının bildiğinin aksine sınavı aldığınız kod ile değil de  Microsoft sitesinden almış olduğunuz second shot voucher kodu , ilk sınavı alırken voucher kod olarak giriyorsunuz sonrasında sınavda kalmanız durumunda aynı sınavı tekrar satın alma işlemi sırasında voucher kod olarak ilk alımda girdiğiniz voucher kodu giriyorsunuz. ( İlk sınavın satın alma kodu değil ! ) Bu şekilde sonraki sayfada -100 $ indirim çıkıyor ve ücret ödemeden ikinci sınavıda almış oluyorsunuz. 

Prometric danışmanlarına sordum bu olayı bana satış kodunu girin dediler denedim fakat olmadı boşuna ugraştım o kadar edindiğim tecrübe bu yönde umarım faydalı olabilmişimdir. 

İyi çalışmalar... 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 01/03/2013 01:21

(@HarunUrkut)
Gönderiler: 5
Active Member

Voucher Number or Promotion Code

Error

Promotion not found. 

voucher kodunu kullanmaya çalışıyorum. yukarıdaki hatayı veriyor.

Başka mail adresleri ile aldığım kodlarda da aynı hatayı veriyor....

Gönderildi : 27/03/2013 17:41

(@CemBulut)
Gönderiler: 2
New Member

Voucher Number or Promotion Code

Error

Promotion not found. 

voucher kodunu kullanmaya çalışıyorum. yukarıdaki hatayı veriyor.

Başka mail adresleri ile aldığım kodlarda da aynı hatayı veriyor....

Enter Promo code/voucher a tıklayın açılan sayfada discount type kısmını voucher olarak seçin. Verilen hata promosyon kodunu yanlış girdiğinizi gösteriyor. 

Gönderildi : 11/04/2013 01:57

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Ben geçen 1 nisanda voucher kodu girerek second shot almıştım bir sorun çıkarmadı.

Gönderildi : 11/04/2013 17:14

(@emregok)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Arkadaşlar sormam gereken bir soru var. Set olarak sınav aldığımızda ; 70-410, 70-411 ve 70-412 bu sınavların hepsine aynı günde mi giriliyor ?

Gönderildi : 27/05/2013 19:15

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Hocam 1 günde 3 sınava girilir mi :). farklı tarihlerde girebiliyorsun.

Gönderildi : 27/05/2013 19:28

(@emregok)
Trusted Member

Ne bileyim sınav merkezlerine sordum aynı gün diyorlar emin olamadım 🙂

Gönderildi : 27/05/2013 19:36

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Şu an geçerli olan kodlar mayı sonuna kadar geçerliydi bilginiz olsun.

Gönderildi : 27/05/2013 19:43

(@emregok)
Trusted Member

Bilgim var yarın alacağım 🙂 Aralık ayı sonuna kadar geçerli second shot veriyorlar.

Gönderildi : 27/05/2013 19:45

Paylaş: