Forum

Kursa gitmeden Sert...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kursa gitmeden Sertifikasyona Hazırlık

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sınavlara hazırlanmak için kursa gitme durumum maddi açıdan dolayı yok gibi. Birde soruları ezberleyip girmekten ziyade, konu konu bu işi iyi bir şekilde özümseye özümseye sınavlara girmek istiyorum. Bu bağlamda yol yöntem noktasında bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 08/06/2012 16:52

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Hangi sınavlara girmeyi düşünüyorsunuz.

Gönderildi : 08/06/2012 17:05

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hangi sınavlara girmeyi düşünüyorsunuz.

Aslında niyetim MCSE sonradan fark sınavlarına girip MCITP. Veya sizlerin tavsiyesi ne olursa oda olabilir. 

Gönderildi : 08/06/2012 17:13

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Kitaplar üzerinden çalışmak istiyorsan ücretsiz ebooklar oluyor onlardan çalışabilirsin. Örnek sınav soruları oluyor nasıl bir sınav sistemi olduğu hakkında bu sorular üzerinden fikir yürütebilirsin. Zaten çözümparkta bir çok konuda güzel makaleler oluyor. Hepsi birlikte olunca hem sınava hazırlanmış hemde bilgilerini arttırmış olursun.

Gönderildi : 08/06/2012 18:07

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kitaplar üzerinden çalışmak istiyorsan ücretsiz ebooklar oluyor onlardan çalışabilirsin. Örnek sınav soruları oluyor nasıl bir sınav sistemi olduğu hakkında bu sorular üzerinden fikir yürütebilirsin. Zaten çözümparkta bir çok konuda güzel makaleler oluyor. Hepsi birlikte olunca hem sınava hazırlanmış hemde bilgilerini arttırmış olursun.

MCSE alayımmı yoksa MCITP denmi başlıyayım 

Gönderildi : 08/06/2012 19:14

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Bence Server 2003 sertifikasının pek bir geçerliliği kalmadı ayrıca Server 2012 nin de çıkacakğını düşünürsek ileriye dönük bir çalışma yapman daha mantıklı

Gönderildi : 08/06/2012 19:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

MCITP sınavlarına girin. Ancak kendinizi iyi geliştirmelisiniz.

Gönderildi : 08/06/2012 19:31

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

MCITP için sırasıyla sınav kodları nelerdir 

Gönderildi : 08/06/2012 20:11

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu konu o kadar çok konuşuldu ki forumda 🙂

http://www.cozumpark.com/forums/thread/254937.aspx

Gönderildi : 08/06/2012 20:14

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Çok yakında (Yarın ya da haftaya pazar günü) Microsoft Sertifikasyonları ile ilgili hazırlamış olduğum makale sitemizde yer alıyor olacak. Makalede hangi sınavlara girmek gerekir. Hangi sertifikasyonlar kazanılır vb. konularına cevaplar vermeye çalıştım. Umarım sizin için de yararlı olacaktır.

Ama özetle, biraz bekleyip Windows 8 ve Windows Server 2012 sınavlarına girebilirsiniz. Ya da bir diğer seçenek MCITP:SA, EA sertifikasyonlarını alıp daha sonra Server 2012 ye upgrade yapabilirsiniz. Bu size bağlı.

Saygılarımla,

Gönderildi : 10/06/2012 02:49

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Çok yakında (Yarın ya da haftaya pazar günü) Microsoft Sertifikasyonları ile ilgili hazırlamış olduğum makale sitemizde yer alıyor olacak. Makalede hangi sınavlara girmek gerekir. Hangi sertifikasyonlar kazanılır vb. konularına cevaplar vermeye çalıştım. Umarım sizin için de yararlı olacaktır.

Ama özetle, biraz bekleyip Windows 8 ve Windows Server 2012 sınavlarına girebilirsiniz. Ya da bir diğer seçenek MCITP:SA, EA sertifikasyonlarını alıp daha sonra Server 2012 ye upgrade yapabilirsiniz. Bu size bağlı.

Saygılarımla,

Çok teşekkür ederim. Makalenizi heyecanla bekliyorum...

Gönderildi : 11/06/2012 13:15

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Saygılarımla,

Çok teşekkür ederim. Makalenizi heyecanla bekliyorum...

İnşallah bir aksilik olmazsa haftaya pazar günü yayınlanıyor olacak. İlginize teşekkürler. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/06/2012 15:30

Paylaş: