Forum

MCITP hakkında yard...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCITP hakkında yardım lütfen

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@fatihkaradut)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Kısaca sorunumu özetlemek ve bilgi almak istiyorum

Orta düzeyde ingilizceye sahibim.Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektöründeyim.

Fakat herhangi bir sertifikasyon eğitimi almadım.

Server işletim sistemleri konusunda orta düzeyde bilgi sahibiyim.

MCITP eğitimi var bulunduğum bölgede.Ve bu eğitimi almak istiyorum.

Fakat Maddi açıdan ve eğitime gitme konusunda sıkıntılar söz konusu.

Sizlerden ricam MCITP olmak için sınavlara kendim çalışmak ve sınavlara girme konusunda yol

göstermeniz.Baştan sona bilgi sahibi sahibi olmak istiyorum yanlış bir seçim yapmak istemiyorum.

Gönderildi : 04/02/2012 17:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu tarz bir eğitim almanızda yarar var. Bunun nedeni Microsoft sertifika sınavlarında yetkili eğitim merkezleri genelde Microsoft müfredatını ders olarak işlemektedir.Bu şekilde sınavlarda daha başarılı olabilirsiniz.Aksi durumda examcollection.com üzerinde yer alan sınav sorularını indirip buradan çalışarak sınav satın alıp girme hakkınız var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/02/2012 21:35

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Egitim konusu esasinda kiside biten bir olay. Yeterli ingilizcen varsa kendim calisirim diyorsan egitim almadanda technet uzerinden cok rahat konulari ogrenebilirsin. Iste insanlar herzaman kendi calisamayabiliyorlar.

Gönderildi : 05/02/2012 23:55

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba,

Aşağıdaki linkte MCTIP için girmeniz gereken tüm sınavlar var. Sınavlara tıklayıp, Skills Measured bölümünden sınavı oluşturan konuları görebilirsiniz ve bu konular üzerinde internetten kaynaklar bulup çalışabilirsiniz. Sonrasında da sınav sitelerinden örnek soruları indirip, çalıştınız mı? Neden olmasın MCITP olabilirsiniz.

Ancak zaman yönetimi çok önemli. Kursun zaten bizlere en önemli getirisi o oluyor. İlgili konuya sadece kanalize olup, ona zaman ayırmamızı sağlıyor.  Yoksa zaman yönetimi iyi yaparsanız, evde kendinizde bu sınavlara hazırlanıp, başarılı olabilirsiniz. Ancak bu kolay olmayacaktır, en azından ben kendi adıma söylemiş olayım.

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/mcitp.aspx#tab2

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/02/2012 01:50

(@fatihkaradut)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Sınavlara nasıl başvurabilirim?

Ve sınavlar ingilizce mi?

Gönderildi : 08/02/2012 01:54

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba 

Medyasoft-Bilimer ile iletişim kurarak sınavlar ve ücretler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

http://bilimer.com.tr/

Sınavlarda türkçe dil desteği var fakat ingilizce olarak almanızı tavsiye ederim. Nede olsa çalışma kaynakların çoğu ingilizce. Sınavlarda anlam kargaşası yaşamazsınız. 

Gönderildi : 09/02/2012 01:42

Paylaş: