Forum

Sertifika almak ist...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifika almak istiyorum

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@SinanOZATA)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Uzun yıllardır bu sektörde bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım. Mevcutta Vmware 4.1 altyapısında çalışan bir Win 2008 domain ve Exchange 2010 mail sistemi TMG Firewall + Cisco Switch , router + firewall kullanıyoruz. Yaklaşık  sene oldu bu sisteme geçeli sorum şu ;

Yukarda anlattığım yapı için kuruluş + destek konularında çok fazla sıkıntı yaşamadım, Ancak sahip olduğum sadece eğitim kurslarından aldığım katılım belgesi birde yaklaşık 10 sene önce aldığım Hp APS sertifikam var. Bir taraftanda destek verdiğim konular için sertifika almak istiyorum. Ancak nereden başlasam diye düşünüyorum.Çıkmış sorulara baktığımda binlerce soru var,biraz açıkcası gözümü korkuttu ya girip alamazsam diye Sonucta ilk gireceğim sınavı veremezsem sonrasında yeniden sınava hazırlanırmıyım kestiremiyorum. Sizce konu olaşrak verebileceğim en kolay sertifika hangisidir, CCNA, CCNP + Windows servers  + exchange 2010 (eğitimini aldım)  + TMG + Vmware 4.1 (eğitimi aldım)

Birde sınava çalışırken yöntem olrak çıkmış sorularamı çalışmak daha iyi yoksa binlerce sayfalı dökümanlardan mı?

Son olarak ingilizce sorunum yok denecek kadar az

Saygılarımla 

Gönderildi : 21/01/2012 22:24

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Selamlar

Uzun yıllardır bu sektörde bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım. Mevcutta Vmware 4.1 altyapısında çalışan bir Win 2008 domain ve Exchange 2010 mail sistemi TMG Firewall + Cisco Switch , router + firewall kullanıyoruz. Yaklaşık  sene oldu bu sisteme geçeli sorum şu ;

Yukarda anlattığım yapı için kuruluş + destek konularında çok fazla sıkıntı yaşamadım, Ancak sahip olduğum sadece eğitim kurslarından aldığım katılım belgesi birde yaklaşık 10 sene önce aldığım Hp APS sertifikam var. Bir taraftanda destek verdiğim konular için sertifika almak istiyorum. Ancak nereden başlasam diye düşünüyorum.Çıkmış sorulara baktığımda binlerce soru var,biraz açıkcası gözümü korkuttu ya girip alamazsam diye Sonucta ilk gireceğim sınavı veremezsem sonrasında yeniden sınava hazırlanırmıyım kestiremiyorum. Sizce konu olaşrak verebileceğim en kolay sertifika hangisidir, CCNA, CCNP + Windows servers  + exchange 2010 (eğitimini aldım)  + TMG + Vmware 4.1 (eğitimi aldım)

Birde sınava çalışırken yöntem olrak çıkmış sorularamı çalışmak daha iyi yoksa binlerce sayfalı dökümanlardan mı?

Son olarak ingilizce sorunum yok denecek kadar az

Saygılarımla 

Bilgi birikiminizin olması güzel. Sertifika alma aşamasında dump lara bakmanız artıdır. Çünkü Microsoft soruları bazen tecrübeyle çözülemeyecek kadar teorik kalıyor. Dökümanlara tabiki çalışın, yine çalışın. Ama dump lara da bakın.

Gönderildi : 21/01/2012 22:53

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Ayrıca önceki mesajıma ilaveten.

Sertifikalar bence artık kağıt parçasından ibaret.

Şu da var. Bazı kurumlar el üstünde tutarken bazıları (işi bilenler) sertifikayı kafalarına takmıyorlar. Onlar için önemli olan sorulan sorulara cevap verilebilmesi. Nice MCSE ler var DNS i öğrenememiş. Nice sertifikasızlar var. DNS i yalayıp yutmuş. Ama bazı işyerleri de "offf adamda MCSE sertifikası var. Ucuza kapattık ha. Tamam dünyayı kurtarır bu şimdi" görüşü var.

Gönderildi : 21/01/2012 22:59

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Valla burda sizin isteginizde onemli Microsft, VMware, Cisco bunlarin hepsi farkli platformlar. Ilk siz karar vermelisiniz. Bence yetkili bir egitim merkezinden aldiysaniz vmware egtimini VCP den baslayabilirsiniz.

Gönderildi : 22/01/2012 00:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bilişim eğitim merkezini duydunuz mu?

sertifikaları çok kaliteli microsoft ile beraber çalışıyorlar. ayrıca öğretme garantili. dediğiniz eğitimleri oradan almanız size çok faydalı olcaktır. ne yazık ki kendi kendinize kitaplarla öğrenmek çok zor . 

Gönderildi : 06/05/2012 22:14

(@Anonim)

Bir kez başaramazsanız diğer sefer şansınızı deneyip deneyemeyeceğinizden emin olmadığınızı yazmışsınız. Bilişim eğitim merkezi’nde cisco eğitimi aldım CCNA sertifika sınavını da geçtim.Cisco konusunda yetkili eğitim merkezi olan bir kurum. Sorunuzu net anlamış mıyım bilmiyorum ama bir görüşmenizi öneririm. 

Gönderildi : 22/09/2012 04:10

(@Anonim)

Öncelikle çıkmış sorulara iyi çalışmanızı öneririm,sistemi kavradıktan sonra daha rahat hareket edersiniz..Sertifikalı eğitim veren yerlerden de bilişim eğitim merkezini öneririm, 

Gönderildi : 24/10/2012 00:06

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Eğitim almayı düşünüyorsanız, kurumun adı verildiği için söylüyorum, 2 sene önce bahsi geçen kurumdan (beşiktaş şubesinden) eğitim aldım, başıma gelmeyen kalmadı, iyice araştırıp o şekilde karar verin derim.

Gönderildi : 24/10/2012 00:46

(@YilmazEse)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Korkmanıza gerek yok bence. Ben 2 haftalık bir çalışma ile 70-680 sınavını geçtim. Hergün düzenli çalışarak geçebilirsiniz. Öncelikle microsoftdan başlarsanız iyi olur. Cisco sınavları biraz daha çaba gerektiriyor.

Gönderildi : 24/10/2012 02:10

Paylaş: