Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

CCNA Simulator

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

CCNA - CCNP Sınavlarına hazırlık için önerebileceğiniz freeware veya ücretli Cisco Simulatorleri nelerdir?

Araştırdıklarım arasında Gambit,ProfSIMS,GNS3 var.GNS3 ile ASDM entegrasyonu sağlıklı çalışmadığı için onu eledim.Ama diğerleri hakkında bir bilgim yok.Sizlerin deneyimleri var ise bunları paylaşmanız dileği ile

Herkese İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 25/09/2011 16:34

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

CCNA için paket tracer yeterli olur ama CCNP ve CCIE sınavları için önerilen en önemli yazılım GNS3 tür. Çünkü gerçek IOS ile çalıştığı için gerçek anlamlı bir simulasyon gerçekleştiriyor.

Gönderildi : 25/09/2011 16:36

(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Cevap için teşekkürler yukarıda yazdığım programların tamamı IOS kullanabilme yetisine sahipler.Fakat dediğim gibi ASDM ile de kullanabilmem lazım.GNS3 de bunu yapabilmek için kırk takla atmak gerekiyor maalesef...

Gönderildi : 25/09/2011 16:42

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Merhaba GNS 3 ve ASDM beraber çalıştırılabiliyormuş Simulasyonda jawa son sürüm kullanılmalı ve dil ayarları ingilizce olmalı şekline bir bilgiye ulaştım.

Gönderildi : 27/09/2011 13:15

(@m.eminarslantay)
Gönderiler: 152
Estimable Member

CCNA sınavında asdm le bi configurasyon yapıldığını sanmıyorum  sadece terminalden conf yapabiliyorsun packet tracer işini rahat görür  kısa komutlarıda kabul etmez sh run , wr gibi bilginize başarılar.

Gönderildi : 05/10/2011 20:30

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Sınavda ve müfredatta yok ama CCNP tarafından net bir şey söyleyemem.

Gönderildi : 05/10/2011 20:54

Paylaş: