Forum

Nerden Başlamak Ger...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nerden Başlamak Gerek?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@BurakSANDAL)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Microsoft sertifikalarından bi sertifika edinmeye karar verdim.Lise öğrencisiyim.Sizce ilk olarak hangi sertifikayı almam daha doğru olur?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Saygılarımla; 

Gönderildi : 16/07/2011 17:53

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Yazılım ya da Sistem tarafından hangisini tercih ettiğinizi belirtmemişsiniz ama ben sistem tarafı için fikrimi söyleyeceğim. Başlangıç olarak Windows 7 sınavlarından birisi ile başlayıp MCP olabilirsiniz. Ardından diğer Windows Server sınavlarına çalışarak sertifikanızı yükseltebilirsiniz. Ayrıca Windows Server sınavlarının bir kısmı artık Türkçe. Bunun ile ilgili bilgiyi de forum üzerinde arama yaparak bulabilirsiniz.

Şimdiden başarılar dilerim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/07/2011 23:58

(@BurakSANDAL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Hakan Hocam.Çalışmalara başlıyorum bir an önce...

Gönderildi : 17/07/2011 19:58

(@BurakSANDAL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam ilk olarak 70-290 ve 70-270 nolu sınavlara gireceğim doğru olur mu.? Tavsiyeleriniz nelerdir.?

Saygılarımla;

Gönderildi : 21/07/2011 14:22

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Belirtmiş olduğunuz sınavlar Windows XP ve Server 2003 sınavlarıdır.Windows 7 ve Server 2008 sınavlarına girmenizi tercih ederim.Birde şunu söyliyeyim; önemli olan sertifika değil, ne bildiğinizdir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/07/2011 15:23

(@BurakSANDAL)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam ben sıfırdan başlıyorum. Henüz Server 2003 hakkında falan bilgim yok. Bilgi - İşlem'de çalışan bi tanıdığım yönlendiyor beni.Bende sizlerden + bilgiler toplamaya çalışıyorum.İlgilerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Saygılarımla;

Gönderildi : 22/07/2011 17:31

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Windows Server 2003 artık çoğu geçişler yapılarak yavaş yavaş yerini Windows Server 2008 işletim sistemine bırakıyor. Önerdiğimiz sınav ve sertifikalarda bu nedenle Windows Server 2008 üzerine. Eğer 2003 sertifika sınavlarına girerek MCSE alırsanız üzerine fazladan 3 sınava daha girmeniz gerekecek. Bu nedenle Tayfun hocamın dediği gibi Windows 7 ve Windows Server 2008 sınavlarına girmeniz daha iyi olacaktır. Windows Server 2003 ü ayrıca kullanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sertifika almaktansa o sertifikanın gereklerini yerine getirebilecek düzeyde bilgi sahibi olmayı ilk sırada planlarsanız başarılı olacağınıza eminim.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/07/2011 14:10

Paylaş: