Forum

Action Pack İç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Action Pack İçin Gerekli Sertifikalar

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
514 Görüntüleme
(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

MErhabalar,

MCP olmanız için belirttiğiniz gibi tek bir sınavı vermeniz yeterlidir. MCP ID sizin ID'nizdir. Yani bundan sonra diğer sınavları verip MCSE MCITP gibi ünvanlar alsanız da bu ID ile MS sizi tanır. MCP site'da transcriptte geçtiğiniz sınavları görebiliyor musunuz?

Gönderildi : 09/07/2011 02:08

(@GokhanTASAN)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet transcriptte windows 7 sınavını görebiliyorum. Burada yazan Microsoft Certification ID'mi MAPS' e yazıyorum fakat geçerli bir ID girin diyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? Windows 7 sınavını verince almış olduğum sertifika MCP sertifikasına eş değer değilmidir? Bu konu ile ilgili Microsoft çağrı merkezi ile de görüştüm onlar da birşey bilmiyorlar. Yurtdışına mail yazın diyorlar. Bu ay sonuna kadar bu sorunu çözmem gerekiyor. Hangi yolu izlemem konusunda yardımcı olmanızı diliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 12/07/2011 13:32

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba,

Microsoft Action Pack Development&Design üyeliğimizi uzatmak istiyoruz fakat bunun için 2 adet MCP sertifikalı personele ihtiyaç var diye biliyorum. Bu sebepten dolayı MAPS'e kayıt esnasında MCP sertifikalarımızın ID'si istenmektedir. Ben sertifika programıma 70-680 Windows 7 Configuration sınavı ile başladım ve kazandım. Şu anda bu sertifikadan başkada bir sertifikam bulunmamaktadır. Bu da bilindiği üzere MCTS olarak geçmektedir. MAPS'e Kayıt için ID'mi girdiğimde kabul etmemektedir. Kayıt işlemini gerçekleştirmem için başka bir sınava girmeme gerek var mıdır?

Teşekkürler.

Merhaba MAPS den kastınız nedir ?

Gönderildi : 12/07/2011 20:39

(@GokhanTASAN)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Microsoft Action Pack Development&Design üyeliğimizi uzatmak istiyoruz fakat bunun için 2 adet MCP sertifikalı personele ihtiyaç var diye biliyorum. Bu sebepten dolayı MAPS'e kayıt esnasında MCP sertifikalarımızın ID'si istenmektedir. Ben sertifika programıma 70-680 Windows 7 Configuration sınavı ile başladım ve kazandım. Şu anda bu sertifikadan başkada bir sertifikam bulunmamaktadır. Bu da bilindiği üzere MCTS olarak geçmektedir. MAPS'e Kayıt için ID'mi girdiğimde kabul etmemektedir. Kayıt işlemini gerçekleştirmem için başka bir sınava girmeme gerek var mıdır?

Teşekkürler.

Merhaba,

MAPS'den kastım; Microsoft Action Pack Development&Design üyeliğidir.

Gönderildi : 14/07/2011 02:34

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba,

Teşekkürler.

Merhaba,

MAPS'den kastım; Microsoft Action Pack Development&Design üyeliğidir.

Microsoft partner programda yeni bazı uygulama değişiklikleri var.Eğer son 1 yıldır bakmadı iseniz sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.Yeni sistemde Microsoft tüm partnerlardave bu tarz  programlarda artık sertifikaların alanlarla doğrudan bağlantısı var.Örneğin siz yazılım tarafıyla ilgili bi uzmanlık alıyorsanız mcp lerinizde o uzmanlık alanında olmalılar.Buna paralel olarak zaten yeni sertifikalar MCTS olarak farklı uzmanlıklarda alınıyor.Yani eskiden tek bir sınava girerek tüm gereksinimleri karşılarken bugun partner programda yazılım için yazılım uzmanlığı sınavları,sistem için sistem uzmanlığı sınavları gerekebiliyor.Belkide sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 14/07/2011 13:19

Paylaş: