Forum

Hangi Sertifikaları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi Sertifikaları Almam Gerek ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
351 Görüntüleme
(@SebahattinYUREKLi)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba....

Şu an MCITP kursu almaktayım ve daha sonra da CCNA kursu alacam. Benim sormak istediğim şey şu. ? Türkiye şartlarında daha rahat iş bulabilmek için hangi sertifikaya sahip olmak gerekir ? Microsofttan hangi sınavlara girmem Lazım ? Bu konuda bilgileriniz paylaşır mısınız ?

Gönderildi : 20/03/2011 10:52

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu konu portal üzerinde defalarca konuşuldu. Arama bölümümüzü kullanmanızı öneririm.

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=mcitp

Gönderildi : 20/03/2011 15:31

(@SebahattinYUREKLi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk Bey...

Budnan sonra daha dikkatli olmaya özen gösterecem. Yönlendirmeniz için teşekkürler.

Gönderildi : 21/03/2011 03:18

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Herkese Merhaba....

Şu an MCITP kursu almaktayım ve daha sonra da CCNA kursu alacam. Benim sormak istediğim şey şu. ? Türkiye şartlarında daha rahat iş bulabilmek için hangi sertifikaya sahip olmak gerekir ? Microsofttan hangi sınavlara girmem Lazım ? Bu konuda bilgileriniz paylaşır mısınız ?

Sertifikalar ülkemizde bazen herşey, bazen hiçbirşey olabiliyor. Çok özür dileyerek söylüyorum. Ezber yeteneği olan ilköğretim öğrencisi de bu sınavları alabilir. 100 tane soru, ezberle 70 dolar ya da öğrenciyseniz 35 dolar verin. soruları ezbere cevaplayın ve sınavı geçin, sertifikayı alın. İş bu kadar. Artık herkes farkında. Soruyor güzel bir soru, diyorki DHCP Relay Agent ne iş yapar. Karşı taraf kalıyor böyle anlık bir donma. İçinde b şıkkı diyesi var. =))

Yani Paper MCSE dediğimiz kişiler oluşuyor. Bir yapıya giriyor. Eller yukarı kalıyor. Sonra onlar sayesinde hakettiği maaşı alamayan UZMAN'lar sektörde işsiz geziyor.

Gönderildi : 30/03/2011 09:36

(@SebahattinYUREKLi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba....

Sertifikalar ülkemizde bazen herşey, bazen hiçbirşey olabiliyor. Çok özür dileyerek söylüyorum. Ezber yeteneği olan ilköğretim öğrencisi de bu sınavları alabilir. 100 tane soru, ezberle 70 dolar ya da öğrenciyseniz 35 dolar verin. soruları ezbere cevaplayın ve sınavı geçin, sertifikayı alın. İş bu kadar. Artık herkes farkında. Soruyor güzel bir soru, diyorki DHCP Relay Agent ne iş yapar. Karşı taraf kalıyor böyle anlık bir donma. İçinde b şıkkı diyesi var. =))

Yani Paper MCSE dediğimiz kişiler oluşuyor. Bir yapıya giriyor. Eller yukarı kalıyor. Sonra onlar sayesinde hakettiği maaşı alamayan UZMAN'lar sektörde işsiz geziyor.

çok güzel bir örnek vermişiniz 🙂 ama her yerde böyle değilmi okulda herkesin başına gelmiştir. 🙂 sınıf birincileri neden se kızlar yada affedersiniz inekler diye tabir edilen öğrenci grubu değil miydi ? :):):) am aöss sınavına baktığımız zaman çok iyi derece beklediğiniz bu kişiler bakıyorsunuz yerlerde sürünüyor 🙂 aslında ezbercilik sisteminin ne kadar yalnış olduğu bizim karşımıza daha lise çaşarında bırakın lise çağlarını ilkokul çağlarında çıkmıyor mu ?

Gönderildi : 30/03/2011 21:52

Paylaş: