Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sertifikaa

21 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@HasanDanis)
Gönderiler: 426
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba

sertifikalar toplu halde mı yoksa hepsi tek tek sıraylamı alınıyor,mesala 10 sertifikası olan bir kişi egitimlerine ve sınavalrını girip mi alıyorr ve sertifika nasıl bir süreç te alınıyor. egitimini alıp sınavlara girerek mı yoksa nasıll ??  konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

iyi günler

Gönderildi : 17/03/2011 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba girdiğiniz sertifikasyon sınavında o sertifikayı almanız için gerekli sınavları geçmeniz gerekmektedir.Bazı sertifikalar vardır 1 sınavla alınır ,bazı sertifikalar vardır 3 sınavla alınır v.s.Yani bu sizin alaağınız sertifikanın kapsamı ile ilgili.Siz hangi sertifikaları almak istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/03/2011 19:21

(@HasanDanis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ben sistem ve ag uzmznlıgı üzerine almak istiyorum.kısaltmasını bilmıyorum sistem ve ag uzmanzlıgı sınavlarını ve guncel sertifikalrın kaç sınavla alınıdıgı bilgisini verirseniz çokk mutlu olurum

Gönderildi : 17/03/2011 20:26

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Sistem ve Ağ uzmanlığında da alınabilecek birden çok sertifika var.

Tek sınavla güncel olarak MCTS, 3 sınavla MCITP Administrator 5 sınavla MCITP Enterprise Administrator olabiliyorsun. +S ve +M gibi Exchange ve TMG gibi ürünlerin sınavlarıda var. Özetle sertfika çok ama temel hedefin en azından MCITP Enterprise Administrator almak olmalı.

70-680, 70-640, 70-642, 70-643  ve 70-647 sınavlarını vererek bu sertifikayı alabilirsin.

Ben yeni başlayanlar için işin açığı MCSE yi önermiyorum zira yeni alınmış bir MCSE nin benim için pek bir anlam ifade etmiyor. O yüzden direk MCITP için efor sarfedilmesini öneririm.

Gönderildi : 17/03/2011 20:36

(@HasanDanis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

egitimi bilge adam la almak istiyorum 300 saatlik bir egitimle  sınavlara girerek sistem ag uzmanlıgı sertifikası alınıyor,ama ücretini bilmiyorum ücret konusunda herhangi bir bilginiz var mıdır acaba ??

iyi günler.

Gönderildi : 17/03/2011 20:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba egitimler uzun sureli olunca insan bunaliyor oncelikle bunu aklinizda yer ettirin.Araya bayram,seyran hoca hasta oldu gibi gunler ile 300 saat uzun sure alabiliyor.Bu egitimler kurumuna gore degisiyor ama 3000 tl ile 7000 tlye kadar bi ucretler uzayabiliyor.Egitimden once egitim veren kisi isin onemli kismi.Bunuda hesaba katarsaniz sizin icin iyi olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/03/2011 00:23

(@HasanDanis)
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba

mcts  sertifikası alınca ;

MCTS: Windows Server 2008 Active Directory: Configuration

MCTS: Windows Server 2008 Network Infrastructure

MCTS: Windows Server 2008 Applications Infrastructure

MCTS: Microsoft Exchange Server 2007: Configuration

bunlar ve bunlara benzer sertifikalrı bi sınava girerek alıyor muyuz veya  her bi mcts sertifikasının yan ürünüiçin tekrar tekrar sınavamı giriyoruz.

iyi günler teşekkür ederim..

Gönderildi : 18/03/2011 20:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

egitimi bilge adam la almak istiyorum 300 saatlik bir egitimle  sınavlara girerek sistem ag uzmanlıgı sertifikası alınıyor,ama ücretini bilmiyorum ücret konusunda herhangi bir bilginiz var mıdır acaba ??

iyi günler.

Bilge adama gidecekseniz kesinlikle haftaiçi sabah grubunu seçmeyin. 300 saat o haftaiçi grupları için yüzeysel geçebiliyor. Kendinize güveniniz varsa,çalışırım derseniz haftasonu gruplarına girebilirsiniz. Haftasonu gruplarına zaten o işi yapan adamlar gelir(gördüğüm kadarıyla) ve konular hem hızlı hem detaylı işlenir.

Sertifika almak istiyorsanız ezberleyipte alabilirseniz. Eğer sertifikaları hakkıyla almak istiyorsanız ingilizce bilgisi ve eğitim şart.

Gönderildi : 19/03/2011 14:12

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Kurumdan önce eğitmene bakın. Düzgün bir eğitmenden eğitim almaya çalışın. Yoksa sorduğunuz sorular havada kalacaksa. Ya da soru soracak kadar gelişemeyecekseniz. İsterse dünyanın en iyi kurumu olsun. Yalan o iş. Ayrıca amacınız sertifika olmasın. Elbette sertifika ödülünüz. Ama Türkiye'de bazen sertifika hiç bir şey ifade etmiyor. Size sordukları bir soruda takılıp kalmıyorsanız sertfika önemini yitiriyor. Ama yeri geliyor onlarca sertifika almış arkadaşa bir Active Directory sorusu soruyorsunuz öyle kala kalıyor. Bazende hiç sertifikası olmayan bir adam geliyor Server 2008'i çok güzel yönetiyor. 😉 Bir kıstası yok yani..

Gönderildi : 30/03/2011 09:42

(@Erbil)
Gönderiler: 11
Active Member

http://www.careeracademy.com/index.asp?PageAction=Custom&ID=356  MCTS sınavı öğrenciler için bedavaymış.Kursa gitmeden,kendi başına çalışabileceğin ve ücretsiz bir sınava tabi tutulup sertifika alabileceğin,sertifikalardan bahsedebilir misiniz? Özellikle web programlama ile ilgilenmek istiyorum.(java olsa iyi olur). 

Gönderildi : 03/05/2011 00:57

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba;

Sertifikalar konusunda Erdem arkadaşımın söylediğine aynen katılıyorum konuyuda gayet güzel özetliyor.

Saygılar.

Gönderildi : 03/05/2011 03:50

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

http://www.careeracademy.com/index.asp?PageAction=Custom&ID=356  MCTS sınavı öğrenciler için bedavaymış.Kursa gitmeden,kendi başına çalışabileceğin ve ücretsiz bir sınava tabi tutulup sertifika alabileceğin,sertifikalardan bahsedebilir misiniz? Özellikle web programlama ile ilgilenmek istiyorum.(java olsa iyi olur). 

Microsoft ile Java biraz tutarsız olmuş gibi. Microsoft tarafında .NET Teknolojilerine ait sınavlara girebilirsiniz.

Örneğin Visual Studio ile ilgili bilgi ve sertifikasyonlara aşağıdaki siteden ulaşabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/cert-vstudio.aspx #

Gönderildi : 05/05/2011 01:43

(@Erbil)
Active Member

Microsoft ile Java biraz tutarsız olmuş gibi. Microsoft tarafında .NET Teknolojilerine ait sınavlara girebilirsiniz.

Örneğin Visual Studio ile ilgili bilgi ve sertifikasyonlara aşağıdaki siteden ulaşabilirsiniz.

Ben öğrenci olduğum için,ciddi bir şekilde düşünmedim.Henüz lise eğitimimi tamamladım.Bu yüzden bedava olan sertifikalardan bahsediyorum. http://www.cizgi-tagem.org/e-kampus/  bunun gibi. 

Gönderildi : 06/05/2011 22:48

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Ben öğrenci olduğum için,ciddi bir şekilde düşünmedim.Henüz lise eğitimimi tamamladım.Bu yüzden bedava olan sertifikalardan bahsediyorum. http://www.cizgi-tagem.org/e-kampus/  bunun gibi. 

Öncelikle kariyer adımlarınızda başarılar dilerim. Ama yinede hazır işin başındayken bölümünüzü iyi seçin. Programı olacaksanız Programcı olun. Gidip te Cisco eğitimine katılmayın. Ya da Networkçü olacaksanız kalkıp ta C++ C# gibi eğitimleri almayın. Benim anlatmak istediğim o.

Çizgi Tagem güzel bir iş yapıyor. Bize tavsiye etmek düşer. Saygılarımla.

Gönderildi : 09/05/2011 02:59

(@Erbil)
Active Member

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim.İyi bir noktaya değindinizin farkındayım.Çünkü ben onu öğreneyim,bunu öğreneyim derken çok şey kaybedenlerdenim.Sertifikaya olan ihtiyacım da işte burdan doğuyor diyebiliriz! Şimdi ben ne olmak istiyorum sorusunun yanıtı uzun bir süredir aradım.Yani şu an'dan çok geleceği düşündüm.Ve araştırmalarım sonucunda bir karar aldım. ---< Web Programcısı --->

Öğrenmek istediklerim de : Ruby(..Ruby on Rails..),HTML(5),CSS2(3),Javascript ve WYİWYG programları.Ama bunlardan herhangibiri için bir sertifika programına rastlamadım henüz.Genelde Sistem Mühendisliği sertifikaları var.MCTS sertifikasını görünce (öğrenciler için ücretsiz olduğunu) şöyle düşündüm: En azından bir sertifikam olur ! Diğer taraftan,diğer eğitimlerin uzmanlaşacağım konudada yararlı olacağını düşünüyordum.Bu yüzden ''Sayısal Devreler'' ders programına katıldım.İlk başta çok zor görünüyordu ama sonra anlamaya başladım.Ama tabi bu programıda,çok az çalıştım(bitiremedim).Şimdi ben bütün bunları,benim gibi hevesli olan arkadaşlar okusun diye anlatıyorum. @Erdem CILINGIROGLU'nun dediği gibi;sakın başka bir ders programına katılmayın.Hatta bırakın başka ders programını,kendi içinde bile bir sürü alternatifi olan şeyleri seçmekte bile kararsız kalmayın.Birini seçin ve hemen başlayın ! Çünkü ben şu ana kadar,herşeyin birazından çok fayda gördüğümü söyleyemem.Bu yüzden tek bir şeyde uzmanlaşmak en mantıklısı.

Gönderildi : 10/05/2011 07:42

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim.İyi bir noktaya değindinizin farkındayım.Çünkü ben onu öğreneyim,bunu öğreneyim derken çok şey kaybedenlerdenim.Sertifikaya olan ihtiyacım da işte burdan doğuyor diyebiliriz! Şimdi ben ne olmak istiyorum sorusunun yanıtı uzun bir süredir aradım.Yani şu an'dan çok geleceği düşündüm.Ve araştırmalarım sonucunda bir karar aldım. ---< Web Programcısı --->

Öğrenmek istediklerim de : Ruby(..Ruby on Rails..),HTML(5),CSS2(3),Javascript ve WYİWYG programları.Ama bunlardan herhangibiri için bir sertifika programına rastlamadım henüz.Genelde Sistem Mühendisliği sertifikaları var.MCTS sertifikasını görünce (öğrenciler için ücretsiz olduğunu) şöyle düşündüm: En azından bir sertifikam olur ! Diğer taraftan,diğer eğitimlerin uzmanlaşacağım konudada yararlı olacağını düşünüyordum.Bu yüzden ''Sayısal Devreler'' ders programına katıldım.İlk başta çok zor görünüyordu ama sonra anlamaya başladım.Ama tabi bu programıda,çok az çalıştım(bitiremedim).Şimdi ben bütün bunları,benim gibi hevesli olan arkadaşlar okusun diye anlatıyorum. @Erdem CILINGIROGLU'nun dediği gibi;sakın başka bir ders programına katılmayın.Hatta bırakın başka ders programını,kendi içinde bile bir sürü alternatifi olan şeyleri seçmekte bile kararsız kalmayın.Birini seçin ve hemen başlayın ! Çünkü ben şu ana kadar,herşeyin birazından çok fayda gördüğümü söyleyemem.Bu yüzden tek bir şeyde uzmanlaşmak en mantıklısı.

Görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Çok kişinin takıldığı bir noktadır. "Hangi bölümü seçmeliyim?" ya da birden fazla bölümde ilerleme çabası. Umarım yazdıklarınızı dikkate alanlar olur.

Birde MCTS sınavlarının öğrencilere ücretsiz olduğu kanısına nereden kapıldığınızı sorabilir miyim? MCTS Sınavların Haziran ayına kadar %55 indirimli. Yani 30-35 dolara geliyor. Ben ücretsiz diye bir şey görmedim. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Saygılarımla...

Gönderildi : 10/05/2011 09:50

(@Erbil)
Active Member

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

https://www.dreamspark.com/products/product.aspx?productid=24   -  http://blogs.msdn.com/b/uk_faculty_connection/archive/2011/04/28/free-microsoft-certification-for-students-via-http-www-dreamspark-com-ends-30th-june-2011.aspx  

Gerçekten şok edici bir gelişme. Üniversite öğrencisi olmak varmış. =) edu uzantılı bir mail adresi ile üye olunabiliyor sanırım. =))

Paylaşım için teşekkürler.

Gönderildi : 11/05/2011 02:39

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member

aof ?

Gönderildi : 11/05/2011 21:05

Sayfa 1 / 2
Paylaş: