Forum

microsoft partner n...

Bildirimler
Hepsini Temizle

microsoft partner nasıl olunur?

16 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
6,724 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

selamlar,

şimdi mcse olduk ama bir de microsoft partner lık olayı var, hani gelişen microsoft teknolojisinden daha önce haberdar olma, satın alımlarda indirim gibi avantajları varmış. Partner olmak için kriterler nedir?

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/05/2008 16:37

(@atillaturkan)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Bir Microsoft uzmanlığı alabilmeniz için aşağıdaki koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir:

Microsoft İş Ortağı Programının aktif bir üyesi olunuz. Yazılım ve bireysel alanda istenilen sertifikasyonları edininiz.

Minimum satış rakamını yakalayınız. Microsoft teknoloji ve ürünü kullandırdğınız en az 3 adet müşteri referansı belirtiniz.

- Her bir müşteri referansı; son 12 ay içinde tamamlanmış bir müşteri projesi olmalıdır. Aynı müşteride birbirinden farklı 3 projeyi 3 ayrı referans olarak kullanabilirsiniz. - Her bir referans için müşterinizin onayı alınacaktır.

Onayın ardından, ilgili referans programa dahil olduğunuz tarihten itibaren 2 yıl boyunca geçerli olacaktır.

Müşteri referanslarınızı belirtmek ve bu konuya ilişkin sorularınız için: Earning a Competency Guide dökümanını indirebilirsiniz.  

https://partner.microsoft.com/global/program/40005167

Gönderildi : 20/05/2008 17:18

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

iyi akşamlar.

Gönderildi : 21/05/2008 02:04

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

öncelikle hemen microsoft partner olmuyorsunuz.

İlk olarak partner programına kayıt oluyorsunuz ki bu da sanırım 295 usd gibi bir ücreti var...Bundan sonrası dahada zor bir aşama ki lisans satışı ve müşteri referansları ve sertifikaslara göre puan toplamaya başlıorsun.Puanın tamamlandığında ki puana göre certified partner yada gold certified partner olabiliyorsun bunlarda bir yıllık ücreti 1610 USD civarı bu bakımdan kişisel olarak paprtner programına üye olunmuyor.Sertifikalarınız varsa Microsoft partner programına üyee olan bi yerde çalışıyorsanız yada çalışıyor gösterirseniz zaten partner programının kişisel vavantajlarınadan yararlanabilirisiniz.Bunun  için mcp olamanız yeterli ama MCSE olduğunuzda verilen puanlarda artıyor.

Kolay Gelsin...

Gönderildi : 21/05/2008 13:58

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

öncelikle hemen microsoft partner olmuyorsunuz.

İlk olarak partner programına kayıt oluyorsunuz ki bu da sanırım 295 usd gibi bir ücreti var...Bundan sonrası dahada zor bir aşama ki lisans satışı ve müşteri referansları ve sertifikaslara göre puan toplamaya başlıorsun.Puanın tamamlandığında ki puana göre certified partner yada gold certified partner olabiliyorsun bunlarda bir yıllık ücreti 1610 USD civarı bu bakımdan kişisel olarak paprtner programına üye olunmuyor.Sertifikalarınız varsa Microsoft partner programına üyee olan bi yerde çalışıyorsanız yada çalışıyor gösterirseniz zaten partner programının kişisel vavantajlarınadan yararlanabilirisiniz.Bunun  için mcp olamanız yeterli ama MCSE olduğunuzda verilen puanlarda artıyor.

Kolay Gelsin...

Teşekkür ederim bilgiler için. Amma kasmışlar yaw, sertifikayı yeni aldık zaten, şimdi terli terli olacak iş değil 🙂

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/05/2008 14:30

(@CanCeylan)
Gönderiler: 6
Active Member

microsoft parneri olmamızın şirketimize bir faydası varmı ne gibi bi fayda sağlar şirket prim mi alır puanlarımız sayesinde detaylı anlatırmısınız bu konuyu

Gönderildi : 16/08/2008 03:53

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

microsoft parneri olmamızın şirketimize bir faydası varmı ne gibi bi fayda sağlar şirket prim mi alır puanlarımız sayesinde detaylı anlatırmısınız bu konuyu

Merhaba.

Microsoft Partner Program sitesini inceleyebilirsiniz. 

http://www.microsoft.com/turkiye/partner/default.mspx

Gönderildi : 16/08/2008 12:40

(@CanCeylan)
Active Member

inceledim ama sordugum sorunun cevabı pek yok. şirketimize bir gelir sağlıyormu ne gibi avantajları var anlamadım.

Gönderildi : 16/08/2008 21:54

(@screamddtt)
Gönderiler: 2
New Member

olmamı hiç, action pack yeter zati

Gönderildi : 17/08/2008 01:16

(@serhatakinci)
Famed Member

inceledim ama sordugum sorunun cevabı pek yok. şirketimize bir gelir sağlıyormu ne gibi avantajları var anlamadım.

O halde iyi incelememişsiniz. 

Gönderildi : 17/08/2008 04:34

(@CanCeylan)
Active Member

olmamı hiç, action pack yeter zati

action pack nedir

Gönderildi : 17/08/2008 20:04

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

https://partner.microsoft.com/40016455

Realize the Value of Your Subscription

As a Registered Member of the Microsoft Partner Program, you will receive the following, when you subscribe to MAPS:

• In-depth product knowledge that enables you to effectively promote, install, and build solutions on the Microsoft platform. You’ll also receive internal-use licenses to test and demo products that may interest your small- and midsize-business customers.

• Resources to support your sales and marketing efforts, such as sales cards, product demos, and information about special promotions and product offers.

• Online technical and sales training courses to help sharpen your skills, so you can better serve your customers.

Gönderildi : 17/08/2008 22:20

(@CanCeylan)
Active Member

O halde iyi incelememişsiniz. 

konumuzla alakası yok ama bir örnek vermek istiyorum. acaba bana posta gelmişmi diye posta kutumu incelerken teyzenin birisi oglum gözlerim iyi görmüyor bak bakalım kaç para telefon faturası gelmiş dedi bana bende ona dedim ki teyze 163 ü ara kaç para telefon faturası geldiğini söyler.

oysa telefon faturasını elinden alıp kaç para geldiğini söyleyebilirdim

bilmem verdiğim örnekde anlatmak istediğim şeyi telafuz etmeden anlatabildimmi

Gönderildi : 23/08/2008 20:02

(@serhatakinci)
Famed Member

konumuzla alakası yok ama bir örnek vermek istiyorum. acaba bana posta gelmişmi diye posta kutumu incelerken teyzenin birisi oglum gözlerim iyi görmüyor bak bakalım kaç para telefon faturası gelmiş dedi bana bende ona dedim ki teyze 163 ü ara kaç para telefon faturası geldiğini söyler.

oysa telefon faturasını elinden alıp kaç para geldiğini söyleyebilirdim

bilmem verdiğim örnekde anlatmak istediğim şeyi telafuz etmeden anlatabildimmi

Vermiş olduğunuz örnek ile konumuz arasında bir bağ kuramadım, ama hala vermiş olduğum linki tam olarak incelemediğinizi düşünüyorum çünkü "sordugum sorunun cevabı pek yok" dediniz. Halbuki tüm cevaplar orada.

Gönderildi : 25/08/2008 20:46

(@mesutselen)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba Herkese

Partnerlık hakkında bir sorum olucak şirketimiz Gold Partner lık için mürac ediyor ben de MCSE MCDBA MCSD sertfiikaları var fakat 2000 yılına ait MCT 2013 sertfikam sadece bu yıla a

diğer 2000 yılına ait olan sertifikalarım ile MCP ID le müracat etsek olurmu bu sertfikaları ve ID kabul edilirmi

MCT 2013 sertifikam artı bir değer kazandırımı ?

ilginize teşekkürler bu yanıtlara acil ihtiyacım var

Gönderildi : 27/05/2013 14:11

(@mesutselen)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba Herkese

Partnerlık hakkında bir sorum olucak şirketimiz Gold Partner lık için mürac ediyor ben de MCSE MCDBA MCSD sertfiikaları var fakat 2000 yılına ait MCT 2013 sertfikam sadece bu yıla a

diğer 2000 yılına ait olan sertifikalarım ile MCP ID le müracat etsek olurmu bu sertfikaları ve ID kabul edilirmi

MCT 2013 sertifikam artı bir değer kazandırımı ?

ilginize teşekkürler bu yanıtlara acil ihtiyacım var

Gönderildi : 27/05/2013 14:12

Paylaş: