Forum

win 7 ile 2008 ente...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 7 ile 2008 enterprise uzak masa sertifika hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@fatihkivric)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle makalelerde ve sorunlara verdikleri cevaplarla bizleri aydınlatan tüm ustalarıma binlerce şükran.

Sorum çok toaf olacak biliyorum ama

Yeni kurdugum win 7 ultimate ile 2008 ts ye normal mstsc yaptıgımda sertifikayı tamam diyip baglanabiliyorum ama her seferinde yine soruyor remote app yaptıgım bir exe yi çalıştırmak istedigimde sertifikayı başarılı bir şekilde yükledi diyor tamam dedign imde yine istiyor ve baglanmıyor. Explorerda internet ayalarında sertifikaları güncelledim internette aradım ama çözüm bulamadım.

Winxp de tarih saat sorunu oldugunda yapıyordu bu sorunu onuda kontrol ettim sorun yok server ile aynı ayarlarda.. Sorun win7 de mi bendemi anlamadım.

En kısa sürede yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Gönderildi : 18/03/2010 20:51

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Adaş Merhaba 🙂

aşağıda ki adımları gerçekleştirmen gerekiyor... Nedeni ise Server üzerinde tanımlı bir sertifika olmadığı için clientlar, servera güvenmiyor ve sana bağlantı yapmak için onay istiyor.

To configure the digital certificate to use

1. In the Actions pane of TS RemoteApp Manager, click Digital Signature Settings. (Or, in the Overview pane, next to Digital Signature Settings, click Change.)

2. Select the Sign with a digital certificate check box.

3. In the Digital certificate details box, click Change.

4. In the Select Certificate dialog box, select the certificate that you want to use, and then click OK.

Gönderildi : 19/03/2010 01:14

(@fatihkivric)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Sana  Merhaba Adaşım 🙂

Yazdıklarını harfiyen denedim ama orda sertifika seçebilecegim bir seçenek yok. Yeni bir sertifika oluşturayım dedim olmadı tüm makalelere baktım ama oraya bir sertifika ekleyemedim

Gönderildi : 21/03/2010 18:45

Paylaş: