Forum

Hangi Yöne Gid...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi Yöne Gidiyorum ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@GokhanTASCI)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, ne yaptığımı ben bile bilmiyorum aslında 🙂

Hala eğitimim devam ediyor ve kafam karışmış durumda, 70-680 i geçerek MCTS oldum ve arından forumlarınızı takip ederek öğrenci indirimi olduğunu öğrendim bu sebeple 72-351 (ISA 2006) e Serhad Hocamın tavsiyesiyle girdim.

Başlangıçdaki amacım, MCSA + S + M i alabilmek fakat, 290 ve 291 e girmeden önce S ve M için gerekli sınavlara girip, daha sonrasında 290 ve 291 i vermek istiyorum, bu sayede MCSA olduğum an S ve M i de olmuş olacağımı sanıyorum. Hangi yolu izlemem konusunda gerçekten bilgisizim. 

Girdiğim ISA sınavı sadece MCSA için mi sayılacak yoksa extra dan +S verecekmi bana 290 ve 291 i verdiğimde.

+M için Exchange 2003 e girmem gerekiyor, Exchange 2007 ile bu gerekliliği sağlayamıyormuyum?

Ilk sınava 70 ile başlayan grupdan girmem ileride bir sıkıntı yaratırmı ?

Saygılar

Gökhan TAŞÇI

Gönderildi : 15/03/2010 05:34

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba
Hangi sırayla tamamladıgınız degil tümünü tamamlamış olmanız önemlidir. bu bağlamda herhangi bir problem çıkmaz. Fakat benim tavsiyem MCITP tarafındaki sınavlara girmeniz olacaktır yada MCSE olduktan sonra MCITP a upgrade edebilirisniz.

İlgili linkler..

http://www.cozumpark.com/photos/w2008/picture84579.aspx

http://www.cozumpark.com/photos/w2008/picture84580.aspx

Gönderildi : 15/03/2010 13:13

(@GokhanTASCI)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ömer hocam yanıtınız için teşekkür ederim.

Sınav olmanın ekonomik yönden haric hiçbir problemi yok benim için, Microsoft ileride desteğine çekecek olsada, daha önceden MCSA dim diyebilmek istiyorum, bu yüzden MCSE ye kadar gidip MCITP ye upgrade yapmayı tercih edeceğim sanırım.

Peki MCSA + M için Exchange 2003 harici 2007 sınavını tercih edemiyormuyum?

Ya da MCSE yolunda giderken, bu aşamada yolumu daha çok kısaltacak ortak sınavlar varmıdır?

Gönderildi : 15/03/2010 14:10

Paylaş: