Forum

Sertifikasyon hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifikasyon hakkında bilgi lazım

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@DemirhanSARAC)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, aralık 1 askerim buna göre sertifikasyon sınavlarından birisine gireceğim büyük ihtimal ile de 70-620 'e gireceğim.

Öğrenmek istediğim birşey var oda şu, sınav 'a girdik varsayalım başardığımız taktirde belge veriyorlarmı aceba ? Aynı zamanda da bu belge ne kadar sürede elimize ulaşır?

Prometric'den sınav kaydı yapacağım fakat muhakkak kredi kartı ile mi olması gerekiyor? banka kartı ile olmuyormu ? 

Ayrıca vouce var ise ve paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler

EK bilgi : Alacağım belge askerlik için kullanılacağından benim açımdan önemli önerebileceğiniz bu sınavdan daha sağlıklı olabilecek bir sınav var ise bilgilerinizi söylerseniz sevinirim. Henüz hiç bir sınava girmiş değilim nerden başlarsam daha iyi olacaktır?

Gönderildi : 02/11/2009 19:16

(@h-tamersari)
Gönderiler: 27
Eminent Member

70-620 vista sınavıdır tek bu sınava girerek mcts ünvanını alabilirsiniz.

%70'lik barajı geçtiğiniz taktirde yaklaşık olarak 1ay gibi zaman zarfında sertifikanız adresinize gönderilir.

Gönderildi : 02/11/2009 20:20

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

70-620 vista sınavıdır tek bu sınava girerek mcts ünvanını alabilirsiniz.

%70'lik barajı geçtiğiniz taktirde yaklaşık olarak 1ay gibi zaman zarfında sertifikanız adresinize gönderilir.

Desenize çok geç kalmışım diye en erken zamanda girsem aceba ay sonuna kadar gelirmi yada gelse ailem asker 'e gönderir herhalde öyle yapalım bu ayın ortasında ben bir sınava gireyim bakalım hayırlısı.

Gönderildi : 02/11/2009 20:23

(@h-tamersari)
Gönderiler: 27
Eminent Member

hevesini kırmak gibi olmasın ama sertfikaların askerlikte bir faydası olduğunu zannetmiyorum..

Gönderildi : 02/11/2009 20:48

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Açıkcası biraz yararı olur düşüncesindeyim 2008 bilgeadam mezunuyum ( devamsızlıktan kaldım [:)] hatta hocamız Hakan UZUNER 'di harika bir eğitmen kendisi ) o zaman bu zamandır gireceğim de gireceğim diyip duruyorum korktuğum için bir türlü giremedim artık bir cesarettir diyip giricem aslında sertifikasyon sınavlarımı tamamlamakta istiyorum ama başlangıcını yapim askerden sonrada bitirmeyi düşünüyorum.

Gönderildi : 02/11/2009 21:40

(@FiratAKCAY)
Gönderiler: 33
Eminent Member

sertifikasyon sınavına girip geçtiğinizde sizin adınıza ait mcts sınavının sertifikasını Microsoft'un sitesinden download edip yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.Bunun için sertifikanın gelmesini beklemenize gerek yok.Ayrıca Tamer Beyin dedikleri çok doğru askerde sertifikalar işe yaramıyor  ben jandarma sınıfında askere giderken MCP-MCSE-MCSA-MCDBA-MCT sertifikalarına sahiptim hatta askerde Ankara'dan meslek seçim sınavı için geldiklerinde Microsoft'un sistem mühendisiği ve eğitmenlik sertifikalarımın olduğunu söylemiştim sınavı yapan teğmen onlarda ne demek demişti[:D]sonuç olarak bilgi işlem operatörlüğü sınavını geçmiştim .........ama sertifikalar askerlik boyunca hiç işe yaramadı[:)] 

Gönderildi : 03/11/2009 17:24

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

sertifikasyon sınavına girip geçtiğinizde sizin adınıza ait mcts sınavının sertifikasını Microsoft'un sitesinden download edip yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.Bunun için sertifikanın gelmesini beklemenize gerek yok.Ayrıca Tamer Beyin dedikleri çok doğru askerde sertifikalar işe yaramıyor  ben jandarma sınıfında askere giderken MCP-MCSE-MCSA-MCDBA-MCT sertifikalarına sahiptim hatta askerde Ankara'dan meslek seçim sınavı için geldiklerinde Microsoft'un sistem mühendisiği ve eğitmenlik sertifikalarımın olduğunu söylemiştim sınavı yapan teğmen onlarda ne demek demişti[:D]sonuç olarak bilgi işlem operatörlüğü sınavını geçmiştim .........ama sertifikalar askerlik boyunca hiç işe yaramadı[:)] 

Bu anı benimkine çok benziyor[:D]

Gönderildi : 03/11/2009 17:27

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Sanırım bu konuyu başlatan arkadaşımız dünden itibaren asker ama yine de yazmak istedim.

Konu askerlik olunca sivilde şöförlük yapanı Santral'e geçiriyorlar, yemek yapmaktan anlamayanı aşçı, eli makina tutanı da berber yapıyorlar. Sizin uzmanlığınız vb.. konular çöp 🙂

Kısa dönem Yargıç'ın, kaymakamın Aydın'da süründüğünü bilirim 🙂

Gönderildi : 02/12/2009 18:49

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Askerde en güzeli hiç bir şey bilmemek bence 🙂

Gönderildi : 31/01/2010 05:29

Paylaş: