Forum

Sertifikasyon eğiti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifikasyon eğitimi gerekli mi?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
361 Görüntüleme
(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ben yaklaşık 4 senedir sistem tarafında çalışıyorum, sistem yöneticiliği, danışmanlık gibi görevlerde bulundum ama üniversiteden yeni mezun olduğum için henüz sertifika sınavlarına girmeye başlayamadım. Microsoft'un dökümanları olsun, eğitim kitapları olsun birçoğunu kendim çalışarak bitirdim. Şimdi kariyerim açısından sınavlara girmek istiyorum ama bir arkadaşımdan sınava girebilmek için yetkili bir eğitim kurumundan gireceğim sınavın eğitimini almam gerektiğini, sınava girerken eğitim katılım sertifikası istediklerini duydum. Böyle bir durum var mı? Yani ben kendim çalışıp bir kurumdan eğitim almadan sınavlara girip MS sertifikalarını alamaz mıyım? Eğitim ücretleri benim için biraz yüksek olduğundan böyle birşey varsa daha uzun bir süre sınavlara da giremeyeceğim demektir.

Gönderildi : 22/10/2009 16:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba, 

Bir bakıma ehliyet gibi bir şey şöför araba kullanıyor ama trafiğe çıkmak için ehliyet gerekli.Tabiki eğitim her konuda iyidir eğitim olmadan sertifika olmuyor.Faydası illaki var.Almanız artı kazandırır  ama artık günümüzde sertifika dışında iş yapmak için çevre tanıdık gerekli.Benim düşüncem tabi gerisi size kalmış.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/10/2009 16:51

(@BatuhanCetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler fakat sanırım sorum yanlış anlaşıldı. Sertifika sınavlarına girip sertifika almak istiyorum ama eğitim tarafını kendim halletmek istiyorum. Sorduğum şey yetkili bir eğitim kurumundan eğitim almadan, kendim çalışıp sınavlara girip sertifika alabilir miyim? İlla ki bir kurumdan eğitim almak mı gerekiyor sınavlara girebilmek için?

Gönderildi : 22/10/2009 16:54

(@murataydin)
Gönderiler: 1514
Noble Member

Sertifika sınavlarına girebilmek için herhangi bir eğitim kurumundan eğitim almak zorunda değilsiniz. Sınav ücretini ödeyen herkes o sınava girebilir.

Gönderildi : 22/10/2009 17:15

(@BatuhanCetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Murat hocam,

İnşallah en kısa süre içerisinde sınavlara girip buradan deneyimlerimi sizinle paylaşacağım 🙂

Gönderildi : 22/10/2009 17:22

(@murataydin)
Gönderiler: 1514
Noble Member

İyi Haberler bekliyoruz o zaman 🙂

Gönderildi : 22/10/2009 17:27

Paylaş: